Aston Martin již v Ženevě prozradil, že se máme na co těšit a ten čas odhalování jeho nových výtvorů pomalu ale jistě přichází. Jako první se nám totiž představí modernizovaná DB9. Tu bude následovat zcela nový Vantage V8 a chybět by nemělo ani nové velké SUV, které bude stát na základě konceptu DBX.

Takto nějak znějí plány na příštích pět let, které na ženevském autosalonu prozradil Andy Palmer, tedy samotný šéf automobilky. Jako první by naše oko měl potěšit zcela nový Aston Martin DB9, který by se dal označit za přímého nástupce současné DB9. Po této premiéře nás čeká nový model, jehož jméno prozatím není známo, ale podle automobilky by se mělo jednat o přímého nástupce V8 Vantage, takže se můžeme těšit na skutečnou střelu. No a jako poslední se nám představí zcela nové SUV, které bude stát na základě konceptu DBX. Zda bude i tento vůz vystupovat jako elektromobil či nikoliv nevíme, ovšem pohon na všechny čtyři kola je více než pravděpodobný.

620_55129e77b5080

Nové DB9 se již testuje kdesi v Anglii a jeho premiéra je na spadnutí. Předpokládáme někdy během příštího roku. Co se konstrukčního prvků týče, i přesto, že se společnost snaží vyvinout zcela nové šasi právě pro V8 Vantage, bude mít tato DB9, coby největší kupé, stále jen modifikovaný hliníkový základ VH, jaký má i současná verze. Tento fakt nám dává určitou indicii k tomu, domnívat se, že pod kapotou této novinky bude dřímat šestilitrový vidlicový dvanáctiválec AM11, který však bude disponovat ještě vyšším výkonem, než je momentálních 517 koní. Jisté však je, že do budoucna bude nevyhnutelné používat osmiválce od Mercedesu a to hlavně kvůli plnění emisních norem.

aston-martin-db9-17

Co se designu týče, nepředpokládá se žádná výraznější změna oproti stávajícímu modelu. Pokud se však přeci jen nějaká objeví, můžeme vycházet nejspíše z vozu DB10, který však byl zkonstruován pouze pro Bondovku Spectre.