Již od samotného začátku vás informujeme o průběhu kauzy, ohledně Jeremyho Clarksona a pořadu Top Gear anglické televize BBC. Tato kauza nyní došla do svého závěru a bohužel nepřinášíme žádné dobré zprávy.

Veškerý humbuk byl vyvolán zprávou o tom, že byl Clarkson suspendován a bylo pozastaveno natáčení celého pořadu. Nikdo tehdy ještě nevěděl, co se vlastně stalo a proč jsou tato opatření uskutečňována. Postupem času však začalo vyplouvat na povrch, že došlo k incidentu mezi Clarksonem a jedním z producentů.

adhikz-1385366299

Clarkson dostal po natáčení jedné ze scén, v hotelu chuť na steak a hranolky. Avšak kantýna měla zavřeno a proto jeden z produkčních narychlo obstaral alespoň studené obložené mísy, které však Clarkson pohrdavě odmítnul a slovně se do producenta pustil. Slovní šarvátka nakonec přerostla i ve fyzickou potyčku.

d2c2d10-13945-profimedia-0163738638-0d0440000-0d0270270-0d8780000-0d7327327-sector_668x376-fit

Ani jedna z napadených stran se nechtěla k incidentu vyjadřovat a všichni čekali na vyjádření samotné BBC, která celý incident vyšetřovala. Mezi tím však již Clarkson naznačil, že jeho budoucí spolupráce s BBC již není možná.

Tento týden dokonce vyšla oficiální zpráva BBC, ve které je ona fyzická potyčka potvrzena a bylo vydáno rozhodnutí o tom, že Clarksonovi již nadále nebude prodloužena smlouva. BBC se však snaží zachránit alespoň to, co z pořadu zůstalo. Chce totiž odvysílat natočený materiál, který má k dispozici.

Top_gear_car_sauna_1

Na stránkách BBC byl dokonce k přečtení protokol, ve kterém je psáno, že sám Clarkson potyčku BBC nahlásil a dále jsou zde uvedeny výpovědi svědků. Je zřejmé, že se Clarkson poté dokonce snažil producentovi omluvit, ale vedení BBC již zkrátka s tímto problémovým člověkem došla trpělivost.

hammond-2

Další dva zbylí moderátoři se k situaci doposud vyjádřili jen stručně. Nejlépe však celou situaci shrnul Richard Hammond na svém Twitteru, kam napsal: „Smutné ukončení éry. Všichni tři jsme hlupáci jiným způsobem, ale dohromady je to neuvěřitelná jízda.“ Tím tak trochu naznačil, jak to vypadá s budoucností tohoto pořadu.