Před nějakým časem jsme vám přinesli fotografie zveřejněné společností Škoda Auto, které zachycovaly interiér nového, a s napětím očekávaného Superbu. Slíbili jsme také, že v nejbližší době Škodovka určitě zveřejní další podobné fotografie a hle, nemuseli jsme čekat příliš dlouho.

Škoda se nyní pochlubila dalšími oficiálními fotografiemi, které nám vůz předvádějí z ptačí perspektivy a také nám ukazují detail světlometu a jeho napojení na přední masku chladiče. Velkou zajímavostí je pak také český křišťál, který je ve světlometu zakomponován.

sksu82_54ddba9e04b8f

Vůz by měl disponovat xenonovými světlomety a také denním svícením, kdy bude prosvětlena i spodní část světlometu. Ten oplývá ostrými hranami a je kompletně celý zapuštěný do přídě vozu. Jen po stranách si můžeme všimnout lehkých výstupků, u kterých se dá předpokládat, že budou sloužit jako blinkry.

sksu83_54ddba9e1c683

Pohled z ptačí perspektivy nám přináší kompletně odhalenou symfonii křivek vozu, které jsou zkrátka dech beroucí. Automobil působí robustně a ladně zároveň. Ihned zaujme řešení přední masky chladiče, jejíž žebrování nenásilně přechází do světlometů. Zadní svítilny vozu jsou poměrně dost široké a zasahují až do boční části vozu.

sksu85_54ddba9e5d582

Pro milovníky všeho ryze českého si Škoda vybrala detail již zmiňovaného křišťálu umístěného do světlometů. Ten však bohužel nebude svítit, ale slouží jen jako dekorace, avšak velmi působivá. Stejně působí i prolisy na kapotě a střeše automobilu, které mu dávají vzhled plný aerodynamiky a pohybu.

sksu81_54ddba9dda96b

Fotografie nám již nyní napovídají, že se bude jednat o vskutku působivý vůz, který by měl být podle slov automobilky luxusním šperkem střední třídy. Jeho premiéra proběhne v úterý 17. února v Pražském Fóru Karlín.