Rivalita mezi evropskými a asijskými značkami poslední dobou velmi narůstá a proto není divu, že se automobilky předhánějí v produkci konkurenčních vozů pro automobily z druhého kontinentu. Příkladem tohoto zápolení může být i německé BMW a japonský Lexus. Ten se pochlubil konkurenčním vozem pro německou M4 a nyní plánuje konkurenci i pro BMW M5. Do prodeje se totiž dostane supervýkonný velký sedan Lexus GS F.

Jak je patrné, boj těchto rivalů se tedy nyní přenáší i do kategorie výkonných vozů. Lexus na BMW před nedávném zaútočil zbraní v podobě modelu RC F. Nyní se do diskuze dostal i model GS F, u kterého prozatím Lexus nechce přiznat barvu, ale vůz byl již zachycen při testování na Nordchleife, což dost jasně naznačuje blížící se premiéru.

02_5492089ed5ffa

Automobilka nyní zveřejnila i dvojici fotografií, které nás mají na tento nový vůz navnadit. Při pohledu na ně nás jednoznačně zaujmou ostře řezané přední světlomety, které doplňují žiletkově ostré lišty denního svícení. Další velmi výraznou částí přídě je obrovská přední maska chladiče, ve tvaru přesýpacích hodin, která dává automobilu vzhled, jako by chtěl vše okolo sebe spolknout. Druhá fotka nám ukazuje velké brzdové třmeny a speciálního kola.

01_5492089e54d90

Technické parametry vozu již tradičně automobilka nechce prozradit. Spekuluje se však o použití pětilitrového vidlicového osmiválce, tedy stejném motoru, který burácí i v RC F. Ten by mohl být v případě velkého sedanu naladěn na výkon až 500 koní. Tomuto motoru by měly sekundovat šestistupňový automat a samosvorný diferenciál Torsen.