Asi není třeba zdůrazňovat, kterou značku automobilů vyhledávají Češi nejčastěji. Je to bezkonkurenčně Škoda. Obliba se asi nedá přisuzovat patriotismu, ale spíš tomu, že mladoboleslavská automobilka prostě za rozumnou cenu nabízí auta v dobré kvalitě a ve všech třídách. Navíc se dají poměrně snadno sehnat i náhradní díly a servis pro Škodovky. Nejoblíbenějšími značkami jsou pak bezpochyby vozy Fabia a Octavia. Mezi nimi se rozhoduje opravdu velké množství zájemců. Přednosti obou typů si nyní ve stručnosti představíme.

Octavia sází na elegantní vzhled

Ačkoli Škoda Octavia je oficiálně zařazena mezi vozy nižší střední třídy, mechanici a vývojáři mladoboleslavské automobilky se vždy snažili o to, aby tak nevypadala. Snažili se dosáhnout maximálně elegantního vzhledu, který by byl typický pro auta o třídu výše. Nutno říci, že se to podařilo. Octavie v sobě mají skrytou eleganci a půvab. V mnohých prestižních firmách slouží jako firemní a reprezentativní vozy. Karoserií tedy Octavie rozhodně nezklamou.

milujirizeni_cz_auto-poly_cz_01

Fabie se mění v dravce

Škoda Fabia byla vždy považována spíše za takového domácího mazlíčka, než za dravce na silnicích. Bylo to způsobeno především karoserií, kde převládaly oblé zakulacené linie. Nikde žádná ostrost. To se ale rozhodli vývojáři změnit, a to tak, že od základu. Důkazem je zatím poslední model, tedy nová Škoda Fabia. Nová Fabia upustila od zaoblených rysů a vsadila na ostré a důrazné linie na karoserii. Detaily o tomto modelu se můžete dozvědět zde.

milujirizeni_cz_auto-poly_cz_02

Jak si vybrat? Jednoduše na vlastní oči prohlédnout a vyzkoušet

Žádný obrázek na monitoru vašeho počítače nemá šanci udělat takový dojem, jako když si prohlédnete rysy automobilu na vlastní oči. Mnohokrát se stalo, že podle obrázků a animací se vám model automobilu líbil, ale na vlastní oči to bylo jinak. Žádný popis výbavy automobilu a síly motoru nedokáže nahradit pocit, když si do auta sednete a opravdu ho řídíte. Naše rada – Zajděte ke specializovanému prodejci Škoda a řádně si prohlédněte a vyzkoušejte oba modely. Specializovaní prodejci nabízí předváděcí vozy Škoda také k prodeji za výhodnější ceny. Chcete i tip? Navštivte například Auto-Poly.cz.