V nedávném článku jsme vám přinesly informace o celkově nejoblíbenějších vozech, které si čeští milovníci vůně benzínu, a burácení motorů, vybrali. Nebylo překvapením, že se na nejvyšších příčkách ankety umísťovaly velmi atraktivní vozy, které však na českých silnicích a dálnicích příliš často nepotkáte.

Proto vám nyní přinášíme výčet automobilů, které nejlépe odrážejí realitu na českých silnicích. Tedy vozů, které byly v roce 2013 nejčastěji přihlašovány. Nebude asi žádným velkým překvapením, že nejčastější značkou u nás registrovanou, se stala značka Škoda. Ta, jako domácí producent automobilů, zaznamenala v první TOP desítce vozů celkem šest zářezů.

skoda-octavia
A nyní se dostaneme již k samotnému výčtu vozů, které jsou pro českého kupce automobilu NEJ. Na prvním místě se umístila a to celkem bez překvapení, Škoda Octavia. Potvrdila tak svou dlouholetou oblíbenost u českých řidičů s neuvěřitelným číslem 18 189 nově registrovaných vozů. Zajímavostí je také ten fakt, že jí Češi považují i za své nejoblíbenější vozidlo v kategorii nižší střední třídy vůbec.

skoda-rapid

Na druhém místě se za Octávií umístila další legenda české automobilky Škoda a to model Fabia. Na záda jí z třetí pozice dýchá Škoda Rapid, což dokazuje, že automobilka s tímto modelem neudělal vůbec krok vedle a Rapidu se dostává velké obliby nejen u nás, ale i v zahraničí. Na čtvrtém místě se umístila praktická Hyundai i30. Na pátém místě se usadil legendární Golf, o kterém je snad úplně zbytečné mluvit.

volkswagen-golf

O tom že Češi jsou věrní národní značce i při vybírání luxusnějších modelů svědčí šestá příčka Superbu. Značka Hyundai o sobě v našich luzích a hájích dává patřičně vědět, což dokazují modely ix20 a i20 na sedmém a osmém místě. A na devátém a desátém místě opět bodovala Škoda s modely Roomster a novinkou Citigo.