Zatímco některé projekty Nissanu, které týkaly zejména velmi rychlých vozů, byly pozastaveny, či dokonce úplně zrušeny, projekt týkající se nové generace vozu GT-R je stále v plném proudu, a výsledek by měl být famózní.

Představení tohoto vozu by se mělo konat až v roce 2018, avšak ani takto dlouhá doba nezastaví spekulace, které již kolem tohoto vozu kolují. Některé informace jsou však samotným Nissanem potvrzeny. Mezi ně patří například to, že i tento vůz bude mít motor uložen vepředu. To vyvrací mnohé fámy, podle kterých by měl mít vůz uloženo pohonnou jednotku uprostřed. Zároveň byly vyvráceny také spekulace o tom, že by měla nová generace GT-R přejít do podoby crossoveru, jako je tomu například u nástupce Mitsubishi Lancer Evolution.

ni30_53aadfc367b97

Co se týče vzhledu, lehkou představu bychom mohli získat z digitální podoby conceptu 2020 Vision Grand Turismo, který se objevil ve hře Grand Turismo 6. Silueta však bude zcela určitě jiná, protože tento concept byl utvářen s motorem uprostřed. Avšak tou největší novinkou, která již byla potvrzena kreativním šéfem automobilky, je využití nového motoru, který by měl být vylepšením stávajícího 3,6 litrového šestiválce s dvěma turbodmychadly, který by měl pracovat s elektromotorem na bázi systému KERS.

ni20_53aadfc25faac

S uveřejněním vozu však automobilka příliš nespěchá kvůli velice slušným prodejům stávající modelové řady, která je rok od roku vylepšována, což svědčí o tom, že neustále dává prostor pro vylepšování. My se na nového vozu nemůžeme dočkat, protože obrázky zmiňovaného conceptu, vypadají fantasticky.

ni40_53aadfc38220e