Odhalení nového Superbu je na spadnutí a pánové z Mladé Boleslavi vědí, jak napětí všech ještě více přiostřit. Rozhodli se nám totiž pomaloučku odhalovat jednotlivé partie vozu, čímž řádně dráždí naše chuťové buňky, které po Superbu třetí generace přímo prahnou.
Dnes byl odhalen první díl skládanky a je nutno říci, že jeden z nejatraktivnějších. Boleslav totiž zveřejnila část kokpitu Superbu, blíže přístrojovou desku. V příštích dnech se tedy zřejmě můžeme těšit na další pokračování tohoto škodováckého puzzle, což nám napovídá i podoba s odhalováním nové Fabie.

Při prvním pohledu na snímky jsou patrné velmi podobné designové prvky s novou Octávií. Oproti svému předchůdci má novinka výrazně pozměněný středový panel, přístrojový štít, středové výdechy, madla dveří a středový tunel. 01_54cff3cb90f81

Jak jsme už u Superbu zvyklý, i nejnovější generace bude svou posádku hýčkat luxusem. Použity jsou jen ty nejkvalitnější plasty a prémiová kůže. To vše je zakomponováno do jednolitého interiérního celku, který vyniká skvělým dílenským zpracováním s minimem spár. V nejvyšším interiérové výbavě Laurin a Klement se také dočkáme tříramenného volantu, klavírového laku a dvoubarevného provedení interiéru.

02_54cff3cbb3a25

Pro nového majitele vozu má Superb připraveno hned několik užitečných novinek, mezi které patří nový způsob vyhřívání za pomoci speciální fólie, díky které se eliminují tenké drátky ve skle. Automobil disponuje elektronickou ruční brzdou a ve Škodovce mysleli i na takové detaily, jako je pomocník při otevírání PET lahví.

Poprvé budeme nový vůz moci patřit na statické světové premiéře v pražském Fóru Karlín, která bude probíhat 17. února večer. Výstavní premiéra proběhne 3. března v Ženevě.