Pokud by vás zajímal názor šéfa skupiny FCA na automobilovou budoucnost, pak čtěte dál. Jeho názory se dají shrnout do jediné věty a to: Elektromobilům příliš nevěřím ale autonomní řízení, to je skutečná budoucnost!

Sergio v nedávné době obdržel čestný titul z průmyslového inženýrství na univerzitě v Trentu. Pří děkovné řeči si dovolil svůj osobní náhled do budoucnosti automobilové dopravy a osvětlil tak studentům jak jednotlivé věci on sám vidí. Marchione prozradil, že slibnou budoucnost vidí v autonomním řízení vozů. Nasvědčuje tomu také nová smlouva mezi skupinou FCA a společností Waymo, která spadá pod Google. Právě ta se specializuje na vývoj technologií autonomního řízení.

„Domníváme se, že autonomní technologie se stanou nedílnou součástí průmyslu do deseti let. Pokročilé systémy budou hrát klíčovou roli v přepravě napříč celým světem,”. Tak zněla Marchioneho slova, po kterých dodal, že nositelem inovací bude nejspíše Maserati. Jeho automobily by první technologické novinky měly dostat již příští rok.

Marchine vidí postupné zlepšování těchto technologií velmi závislé na zlepšování samotné infrastruktury, což bude běh na velmi dlouhou trať. Další poznámka se týkala elektrovozů. Koncern momentálně pracuje na několika elektromobilech, ovšem jeho šéf v nich mnoho budoucnosti nevidí. Příkladem udal Fiat 500e, který společnost již vyvinula a uvedla do prodejů, ovšem s každým prodaým vozem tratila 400 tisíc korun. Z této zkušenosti je pro společnost pak větší zaujetí elektrovozy naprosto nelogické.

Velkým problémem pro velkého šéfa je momentálně také Scuderia Ferrari. Ta má v poslední době velké problémy a smůlu. Na základě toho se nyní začíná spekulovat o změnách na těch nejvyšších postech.