Mazda obnovuje svoje portfólio nabízených vozů neuvěřitelnou rychlostí. Každý nově vydaný model působí rozruch jak mezi novináři, tak i širokou veřejností. Mazda jde proti trendu downsizingu, čili snižovaní objemu motorů a dodání výkonu pomocí turba. Mnoho lidí si říkalo, že se inženýři Mazdy zbláznili, protože všichni touží po nižší spotřebě. Avšak dnes již víme, že s novou Mazdou 6 s benzínovým dvoulitrem, lze jezdit s reálnou spotřebou 6,4 l / 100 km. Potlesk Japonsku a Mazdě!

Dnes v japonském magazínu byla otištěna údajná podoba nové Mazdy 2. Přední maska podle stylu aktuálních modelů Mazdy napovídá, že se jedná téměř o skutečné fotografie. Není však zcela jasné, jestli se jedná o rozsáhlejší facelift současného modelu nebo nový model Mazdy 2.

Všechny dosavadní informace všas nasvědčují, že se jedná o novou generaci. Škoda Fabia a další vozy segmentu B, mají důvod ke strachu z nové Mazdy. Vůz totiž bude postavěn na zkrácené platformě modelu CX-5 a dalším obrovským trumfem bude kompletní balík SkyAktiv. O úspornosti těchto motorů jsme se již předsvědčili u Mazdy 6, CX-5 a nově i 3. Je tak dost pravděpodobné, že reálná spotřeba se u nové Mazdy 2 bude pohybovat na hranici 5 litrů na 100 km.