Všichni milovníci vozů této prestižní německé automobilky se dočkali, a Porsche konečně ukázalo své nové SUV s označením Macan. Stalo se tak na autosalonu v Los Angeles. Poměrně rychle by se měl vůz dostat na světové trhy, a to včetně těch evropských. Prodej u nás je naplánován na 5. dubna příštího roku, tedy roku 2014. Pojďme se tedy podívat na to, co konkrétně může Macan nabídnout svým majitelům.

Tím hlavním, čím se chlubí samotná automobilka, je kombinace pro Porsche typických jízdních vlastností. I toto SUV by tak mělo nabídnout nejenom přesnost řízení, pohodlí, obratnost, ale také velmi rychlé zrychlení. Tyto vlastnosti samozřejmě doplňuje celkový vzhled vozu, u kterého jde dle vyjádření automobilky na první pohled poznat, že jde stále o Porsche, a to i když vůz není typickým sportovním autem. Samotná přední část vozu se dle svých rozměrů určitě inspirovala modelem Cayenne, a například světlomety, tedy jejich tvar, si vzal inspiraci ze supersportu 918 Spyder. Pokud je o světlech řeč, určitě je dobré upozornit na to, že zadní diodová světla vynikají zajímavým 3D efektem. U verze Macan Turbo jsou potom samozřejmostí diody určené pro denní svícení.

Pokud jsme v předchozím odstavci upozorňovali na inspiraci při tvorbě exteriéru, totéž musíme zmínit i při pohledu do vnitřku vozu. Ten se nijak neliší od ostatních vozů Porsche. Naproti tomu pokud má úspěch, je zbytečné se pouštět do různých změn. Samozřejmostí jsou tři hlavní budíky s otáčkoměrem uprostřed, nebo velký panel multimediálního systému, který má rozměry 4,8 palce.

Porsche Macan

Z hlediska motorizace by měli být k dispozici celkem tři motory, které budou navíc kombinovány nejenom s pohonem všech čtyř kol, ale také s automatickou převodovkou, se sedmi rychlostními stupni. Základní verzí vozu bude Macan S, pod jehož kapotou je umístěn motor 3.0 V6 biturbo s výkonem 250 kW. Druhým stupněm je model s označením Macan Turbo s motorem 3.6 V6 biturbo a výkonem 294 kW. Pro milovníky naftových motorů je k dispozici verze Macan S Diesel s motorem 3.0 V6 turbodiesel. Výkon této verze však za benzinovými zaostává, jelikož činí pouze 180 kW.

Do budoucna se však počítá i s tím, že by mělo dojít k rozšíření těchto motorů, především o benzinové i naftové čtyřválce.