V posledních letech se automobilky snaží přizpůsobit tlaku a ve stále větším množství vyrábějí vozidla s alternativními pohony. Zatímco nejmodernější elektromobily jsou pro drtivou část veřejnosti nedostupným zbožím, neboť je jejich cena až dvojnásobná oproti klasickým modelům, auta na CNG jsou v tomto ohledu přeci jen zajímavější. Stále sice stojí více než vozidla na benzín a naftu, pořizovací náklady však kompenzuje několik aspektů.

Ekologie je důležitým parametrem u všech typů moderních pohonů

V první řadě jsou auta na CNG pohon šetrná k životnímu prostředí, čímž je splněn základní předpoklad pro to, aby byla v současnosti na trhu úspěšná. CNG, tedy stlačený zemní plyn, produkuje do ovzduší minimálně o dvacet procent méně oxidu uhelnatého nežli benzínové a naftové motory. Navíc zdaleka nedochází k tak intenzivnímu úniku dalších škodlivých látek. Dá se tedy říci, že jsou auta na CNG do jisté míry ekologická.

Kvůli tankování CNG už nemusíte bloudit po celém okrese

Ještě před několika lety byl dosti limitující záležitostí pro auta na CNG nízký počet čerpacích stanic, kde by bylo možné stlačený zemní plyn do vozidel natankovat. Dnes už jsou však CNG stanice výrazně dostupnější, takže se rozhodně nemusíte obávat problémů, jakmile vám v autě dojde palivo.

Trendem posledních let jsou tiché provozy aut. Z tohoto hlediska jsou auta na CNG mimořádně atraktivní, protože CNG pohon je naprosto tichý, což mnozí z vás jistě ocení zejména v městském provozu, ale i na dálnicích, kde vozidlo vyvíjí značnou rychlost a motor obvykle dosti burácí.

Vyplatí se investice do CNG vozidel?

Automobily na CNG jsou sice stále poměrně drahé, jenže palivo se dá natankovat výhodně. CNG navíc tolik nenamáhá motor a další komponenty vozidla, což se pozitivně projeví na životnosti. V konečném důsledku se tak nákup auta na CNG může náramně vyplatit.