Ten, kdo nějakou dobu bydlel v pronájmu, určitě ví, jak jsou ceny za bydlení vysoké a navíc jdou veškeré peníze majiteli bytu. I proto se lidí čím dál častěji rozhodují pro stavbu vlastního domu a splácení hypotéky. Víte, proč si také postavit dům s garáží?

Delší životnost auta

Při stavbě domu si nechte do projektu rovnou navrhnout i garáž. V první řadě ušetříte za samostatný projekt pouze na garáž, v druhé řadě uděláte něco pro své auto. Vaše auto se vám odmění delší životností a skvělým stavem. Parkujte jej v garáži nejen v zimě, ale také v letních a slunečných dnech. Stání před garážovými vraty oceníte v případě, že potřebujete garáž využít například na nějakou dobu jako dílnu. Opět ale plánujete kryté stání a zastřešení.

Úložný prostor

Velkou výhodou prostorné garáže je získání dostatečného úložného prostoru. Říkáte si, že máte v domě dost místa? Ale kde přesně chcete skladovat nářadí, letní a zimní pneumatiky, případně kola? Uzpůsobte svou garáž tomu, abyste v ní pohodlně parkovali auto i další dopravní prostředky, zároveň zde měli místo pro práci a ještě navíc úložný prostor na veškeré zmíněné.

Nízkoenergetický dům bez sklepa

Garáž oceníte nejvíc v případě, že plánujete stavbu nízkoenergetického domu bez sklepa. Určitě se vám věci nechtějí ukládat jen na půdu, kam můžete mít také omezený přístup a jen malý vchod. A pokud nemáte prostornou technickou místnost, do garáže můžete dát regály například s chemickými čisticími prostředky, potřebami pro praní nebo třeba zde mít sezónní obuv a v prostorné skříni za posuvnými garážovými vraty i sezónní oblečení nebo sportovní potřeby.

Úspora peněz

Nechte si garáž postavit zároveň s domem a ušetřete za dodávku cihel a dalšího materiálu. Přece jen, když už budete stavět dům a například betonovat základy, vybetonování základové desky pro garáž se v celkovém rozpočtu již ztratí. Sami si zkuste spočítat, kolik byste museli platit za garáž zvlášť a za jak dlouho byste na dostavbu našetřili bez použití hypotéky.

Investice do budoucna

Dům s garáží je investicí do budoucna. Zhodnoťte své úspory a raději už dávejte peníze jen do vlastního bydlení. Je výhodné nepronajímat si ani bydlení ani garáž, která je od domu vzdálená. A pokud chcete kromě praktické stránky využít garáž i jako designový prvek, vyzkoušejte potisk garážových vrat.