Hltáte každou informaci o novinkách z mladoboleslavské automobilky? Momentálně to vypadá, že si fanoušci značky přijdou na své, neboť v budoucích letech Škoda představí dvě novinky každou sezónu. A že se mají na co těšit i příznivci elektrických automobilů, garantuje studie Vison E, která měla premiéru na jaře v Šanghaji. Do prodeje by se elektromobily mohly dostat za tři roky.

Facelift pro Fabii

Ačkoliv poslední generace Fabie vypadá skvěle, v červenci roku 2018 se dočká faceliftu. Nejvýraznější změnou bude zeštíhlení zaoblené přídě a užší světlomety. Zároveň dostane kompaktnější diody. Změnou projde také maska chladiče, která bude svým šestiúhelníkovým tvarem evokovat Audi. Záď vozu projde jen decentní proměnou nárazníku a grafiky koncových svítilen.

Verze RS pro Kodiaq

Škoda Kodiaq je prodejní šlágr a logicky se proto dočká několika dalších verzí. Kromě sportovnějšího Kodiaqu Coupé bude k mání i čistokrevná verze RS. Od zbytku flotily ji poznáte podle několika atraktivních detailů – nápadných chromovaných koncovek výfuku, sportovního volantu, pedálů a sedaček. Pod kapotou bude zřejmě „burácet“ naftový dvoulitr biturbo (2.0 BiTDI), známý z Tiguanu. V praxi to znamená, že by medvěd dostal do vínku 165 kW a 500 N.m. Škoda Kodiaq cena však zatím odtajněna nebyla.

Medvědí rodinka dostane ještě jeden přírůstek. Současně s ostrou verzí RS přibude také luxusní Kodiaq Laurin & Klement.

Facelift pro Superb

Modernizovat se bude také vlajková loď automobilky, nicméně decentněji než jak tomu bylo u Octavie. Přední část bude perfektně hladká a luxusní verze Laurin & Klement dostane prolis navíc. Automobil faceliftem získá více chromovaných prvků.

Co bude následovat?

Na seznamu novinek, které automobilka uvede v příštích letech, pravděpodobně najdete také model Spaceback. Ten by měl zcela nahradit Rapida a podle všeho se bude jednat o velmi stylový vůz. A aby toho nebylo málo, dvojice SUV Kodiaq a Karoq dostanou menšího sourozence – crossover postavený na platformě zmíněného nástupce Rapidu.

Chcete-li mít o aktuální nabídce vozů Škoda přehled, sledujte nabídku na www.auto-poly.cz.