Subaru Impreza je automobilový pojem, který zvedá tep nejednomu řidiči. Podle nejnovějších zpráv bychom se měli velmi brzy dočkat nové generace, která by měla stát na zcela nové platformě umožňující instalaci hybridního pohonu.
Čtvrtá generace tohoto fenomenálního vozu se nám představila již před čtyřmi roky a proto se pomalu ale jistě blíží čas její generační obměny. Novinka by se nám měla poprvé představit na autosalonu v New Yorku. Výstavní premiéra bude 23. Března.

Prozatím se nám ukázal pouze první snímek vozu, na kterém je patrný přední světlomet vozu a přední nárazník s velmi indiánskými rysy. Tvary naznačují, že novinka bude vycházet ze čtvrté generace, kterou bude pouze evolvovat. Co se techniky týče, ta projde změnou výraznější a to možná bude na škodu.

Pátá generace Imprezy bude postavena na zcela nové platformě, kterou budou nyní využívat všechny modely této značky. Architektura má navýšit sportovní vlastnosti vozidla a také by měla zabezpečovat vyšší bezpečnost. Bude sníženo těžiště a zároveň se objeví prostor pro zabudování hybridního pohonného systému.

Více informací o novince bohužel Subaru neposkytlo. Slibuje však prostornější interiér a samozřejmě také využití pohonu všech čtyř kol, což je pro tuto značku charakteristické. Novinka by se měla představit zprvu ve formě hatchbacku a sedanu. Na českém trhu však ani jednu verzi nenajdeme a lze předpokládat, že tento jev přetrvá i s pátou řadou. S čím ovšem počítat určitě můžeme je odvozený crossover XV, který bude odhaleno o něco později, než samotná Impreza.