Elektrický Rolls Royce se světu již ukázal a to před šesti lety coby koncept. Od té doby čekáme na jeho realizaci, která ne a ne přijít.

Momentálně se v souvislosti s Rolls-Roycem mluví především o novém SUV, jménem Cillinan a o novém ikonickém Phantomu. Ovšem nezapomíná se ani na elektromobil, který automobilka naznačila již konceptem 102EX, kterou prezentovala v roce 2011 v Ženevě, ovšem od té doby, jako by v Rolls-Roycu na elektrický model zapoměli.

Nyní se však dozvídáme nové informace, které prozradil člen představenstva Peter Schwarzenbauer. Ten řekl, že příchod elektrické Rolls-Roycu je hotová věc. Mnoho lidí má o tento automobil zájem a automobilka s nimi čile komunikuje. Naráží však nyní na problém se zástavbou elektrického pohonu do nové hliníkové platformy Phantomu, kterou značka nazývá architekturou luxusu.

Zároveň však dodává že rozhodně nebude třeba stavě zcela novou platformu, jen bude zapotřebí zcela zásadní přepracování té dosavadní. Zákazníci prý požadují dojezd alespoň 500 až 600 kilometrů na jedno nabití a zároveň chtějí, aby byl automobil od konvenčních modelů rozeznatelný na první pohled. Zároveň však ujistil, že ikonická mřížka chladiče zůstane.

Kdy přesně se automobilu dočkáme tak momentálně není jasné. Snad to bude v horizontu několika let. Ještě déle si však počkáme na Rolls s autonomním systém páté úrovně a to prý minimálně deset až patnáct let. Tak tedy pevné nervy!