Peugeot sází u svých posledních modelů na stylovost. Představuje proto novou 208, která nemá obdoby.

208 pro milovníky vkusu

Nový Peugeot 208 si vebe velkou inspiraci ze svého staršího sourozence, kterým je model 508 a využívá také celé řady stejných prvků jako například vertikálně umístěných diodových linek v přední části vozu.

To ovšem není vše, v těch nejvyšších výbavách se objevují další extravagantní prvky, jako jsou diodové světlomety, sedmnáctipalcová kola, či kontrastní laky na střeše. Zajímavý je také interiér, ve kterém najdeme i-Cocpit se vší parádou, tedy oválným volantem, digitálním přístrojovým štítem a mlutimediální obrazovkou, která může narůst do velikosti až 10 palců. Navíc zde najdete jen minimum klasických tlačítek.

Nová technika

Novinka stojí na nové platformě CMP od skupiny PSA. Díky ní je vůz lehčí o 30 kilogramů, má lepší aerodynamické vlastnosti a také vyšší pohodlí a nižší úroveň hluku spolu s vibracemi při jízdě.

Zákazníci budou moci volit z palet benzínových i naftových motorů a zaujme také verze e-208, coý bude čistě elektrická verze tohoto vozu. Ta nabídne výkon 100 kW a zrychlení z nuly na 100 za 8,1 sekundy. Automobilka hovoří o tom, že vůz by měl být schopen ujet až 340 km/h a s rychlonabíjením by mělo být vůz možné nabít na 80% kapacity baterií za 30 minut.

Novinku si budete moc prohlédnout na živo, pokud zavítáte na ženevský autosalon, který se otevře již 5. března.

Tip pro vás: Kvalitní SEO