V současné době zajišťuje práce finanční prostředky pro většinu obyvatel. Aktivní prací se můžeme vyhnout nejen ekonomickým, ale i sociálním a psychologickým obtížím a zajistíme si finanční prostředky nejen pro současnost, ale i pro období budoucí.

Co všechno nám přináší práce

Kromě finančních prostředků, které jsou velmi důležitým faktorem při zvažování pracovní nabídky, je to i celá řada dalších výhod a benefitů. Mezi nejčastější benefity patří stravenky, příspěvky na rekreaci, kulturní, sportovní nebo společenské akce a aktivity, podpora aktivního odpočinku, dotace na vzdělávací kurzy potřebné pro výkon daného povolání, příspěvky na zdravotní péči.

Pokud chodíme do práce, rozšiřujeme si své obzory co se znalostí a dovedností týká. Práce přispívá k naší seberealizaci, podporuje naši snahu něco dokázat, podporuje náš smysl pro odpovědnost. Setkáváme se zde s novými lidmi a navazujeme nové kontakty.

Také máte, v případě nemoci, nárok na nemocenskou dávku.

Kde hledat novou práci

Pokud hledáte novou práci, můžete navštívit některý pracovní portál. Naleznete zde nabídky práce jak na hlavní pracovní poměr, tak i možnosti brigád, či práce na zkrácený úvazek. Poslední dvě jmenované možnosti jsou vhodnou volbou pro maminky na mateřské dovolené či studenty.

Mezi pracovní portály patří i hitprace.cz. Nabídky volných pracovních míst jsou zde rozděleny jednak podle jednotlivých regionů. Ale práci můžete hledat i podle oborů. Pokud nemáte čas pravidelně kontrolovat aktuální nabídky. Vůbec nevadí, stačí se zaregistrovat pomocí e-mailové adresy, vybrat si konkrétní obory a nové pracovní nabídky vám budou zasálány automaticky.

Kromě toho na portálu naleznete i celou řadu zajímavých článků týkajících se nejen pracovních pozic, ale také zaměstnavatelů či dalšího vzdělávání.