Modernizovaný Transporter je tu v rámci inovací řady T6.

Čas na van

Jako první debutoval Multivan 6.1 a nyní následuje užitkový Transporter 6.1, který se oficiálně představil na mnichovském veletrhu Bauma. Vůz převzal některé prvky z Multivanu a nabídne se v široké škále karosářských verzí. Krom klasického vanu také jako kombi či picku-up.

Volkswagen láká na moderní techniku, a proto nemluví pouze o klasickém faceliftu, ale o něčem hodnotnějším. Novinkou je například elektromechanický posilovač, které odemknul některé nové jízdní asistenty, jako například parkovacího asistenta, aktivní udržování v jízdním pruhu či pomocníka při couvání s přívěsem. Přibylo také sledování mrtvého úhlu během couvání či sledování dopravních značek omezujících rychlost.

Celá řada novinek

Standardem jsou boční okna, centrální zamykání, osvětlení interiéru úspornými diodami a mnoho dalších novinek. Změnil se i vnitřní prostor, který je více praktický. U řidiče je nově zásuvka na 230 V a uzamykatelná schránka. Mezi kabinou a nákladním prostorem je nový tvor, který umožňuje převážet skutečně dlouhý náklad, který je uložen po sedadlem spolujezdce a může dosahovat až 2,8 metru délky. Nechybí ani nový multimediální systém s intergrovanou SIM kartou, která umožňuje přístup k celé řadě webových funkcí.

Značka začne nabízet i elektrickou verzi Transporteru a to díky spolupráci se společnosti ABT, která se specializuje na úpravy takových automobilů. Po jejím zásahu bude mít vůz výkon 82 kW a užitečné zatížení 1,2 tuny s dojezdem 400 kilometrů na jedno nabití.