Německá automobilka chce vstoupit s rodinou I.D. do moderní éry vlastních elektrických vozů. A jak to tak vypadá, s elektromobily to myslí skutečně vážně. Jejich produkce dosahuje desítek milionu kusů.

Elektromobily a Volkswagen

Před dvěma lety představil Volkswagen na pařížském výstavišti koncept I.D., což je vize elektrovozu o velikosti Volkswagenu Golf, který je od počátku navrhován jako elektromobil. Od té doby pak v Německu představili tři další elektromobily spadající do této rodiny a to crossover, legendární elektrobus a majestátný sedan. První z nich a to právě hatchback by se měl začít vyrábět již velmi brzy, protože na trhu se ukáže již v příštím roce.

Po něm však Volkswagen chce rozpoutat doslova elektromobilovou smršť. Potvrdil například elektrický minibus a přibudou i další členové elektrické rodiny. Ti budou do posledního sdílet čistě elektrickou platformu MEB, která je rezervována v současné době pro 50 milionu elektrických vozů napříč celou skupinou.

„Koupili jsme baterie pro 50 milionů vozidel,“ sdělil Diess německému tisku. „Je to ohromující číslo, když zvážíme, že celá skupina VW prodala v loňském roce 10,7 milionů aut.“ Komentuje nákup baterií Herber Diess generální ředitel skupiny VW.

Myslí to skutečně vážně

Volkswagen se netají tím, že by do budoucna chtěl konkurovat Tesle a to především příznivější cenovkou svých vozů.

50 milionů prodaných automobilů je skutečně velmi vysoké číslo. Vždyť s podobně vysokým počtem vozů kalkuluje automobilka i pro platformu MQB a to dokonce napříč všemi značkami. Je tedy otázkou, zda se elektrovozy dočkají stejného zájmu.