Formule jedna je napříč světem jeden z nejoblíbenějších sportovních seriálů. Jak ovšem bude vypadat za 40 let? Budou hvězdami stále ještě samotní piloti, nebo již jen stroje a co je bude pohánět? McLaren si tyto otázky položil za vás a zkonstruoval jednu raketu, která by se mohla za 40 let postavit na startovní čáru závodu F1.
McLaren patří mezi nejzkušenější týmy, které jsou v F1 přítomny. Jedná se hned po Ferrari o nejstarší tým, který v této soutěži působí a na svém kontě má nemálo výrazných úspěchů. Mezi jeho fanoušky patří i jakýsi návrhář jménem Nathan, který vytvořil monopost právě této stáje, který by mohla používat za 40 let.

01_5574bc11cb727 - kopie

Svůj výtvor propracoval do maximálních detailů, a dokonce si k němu vymyslel i malé povídání, které divákovi přiblíží podobu závodů F1 za 40 let. Podle Nathana byl úplně první prototyp tohoto stoje testován na počátku devadesátých let lidskými piloty, ovšem konstrukce a vozu a jeho výkon byl natolik radikální, že se celý projekt zastavil na dlouhých 50 let. Nyní se píše rok 2056, lidé už neumírají na rakovinu a McLaren opět obnovuje svou zašlou slávu.

03_5574bc1204f54

Pomoci by mu k tomu měl model MP6/P s poměrně primitivní aerodynamikou, která má za úkol pomoci mu předjet jakéhokoliv soupeře, a dopomáhá k fantastické trakci v nízkých rychlostech. Pohonné jednotky jsou v tomto voze dvě. První je spalovací motor, který pohání zadní kola. Tou druhou je motor elektrický, který pohání kola přední, takže tato formule je čtyřkolkou.

05_5574bc1232a21

Celý vůz je oděn do retro hávu červenobílé barvy, která odkazuje na reklamu Marlboro, který zdobila vozy McLarenu dlouhá desetiletí. Patrné je také logo Hondy, která se opět k McLarenu letos vrací. Zdali opravdu takovéto vozy budou za 40 let svištět na okruzích, není jisté. Pokud však ano, máme se na co těšit.

02_5574bc11e590c