Technologický pokrok zkrátka jen tak zastavit nejde, a proto se moderní technologie dostávají i do oblastí automobilové kosmetiky. Zde momentálně hrají prim nanotechnologie, které mohou ochránit lak vozu. Jsou ovšem skutečně tak funkční, jak nám je jejich výrobci prezentují?

Nanokosmetika?

Nanokosmetika je revoluční novinka, která má tu vlastnost, že proniká hluboko do struktury laku, kterou vyhlazuje, takže se na něm špatně drží nečistoty. Prodej nanikosmetiky se v současné době zabývá velké množství firem, od klasických prodejců automobilové kosmetiky, až po samotné automobilky. Celkově se pak tato kosmetika dá označit za funkční.

Nic není dokonalé

Bohužel ani u nanokosmetiky nemůžeme počítat se zázraky. Odletující kamínky, mráz, prudký déšť a další nepříznivé vlivy počasí mají na tento druh ochrany výrazný negativní efekt, který způsobuje rychlou ztrátu ochranného filmu na povrchu automobilového laku.

Jakou vybrat?

Obecně se v tomto případě dá doporučit postu, že čím dražší kosmetika tím lepší. Samy bychom se však vyhýbali kosmetice nabízené přímo automobilkami, protože jejich produkty bývají velmi často předražené. Volte tak osvědčeného specialistu na autokosmetiku a volte z jeho dražšího sortimentu, zde byste již měli nalézt kvalitu.

Jak na sklo?

Co však doporučujeme vřele je kosmetika na ošetření předního skla a vytvořené hydrofobní vrstvy, která vám pomůže k lepší viditelnost z vozu v dešti. Opět platí, že je nesmyl kosmetiku nanášet v mrazu, kdy toho moc nenaprší a jen bychom přišli o své peníze. Kosmetiku nanášejte na jaře v létě a na podzim. Výsledkem jsou shluky vodních kapiček, které se díky tlaku větru snáze dostanou z plochy předního okna a vy tak máte lepší výhled.