Druhá série nově pojatého pořadu Top Gear je za námi a my s klidným srdcem můžeme říci, že tento pořad se vrací opět zpátky na výsluní.

Nový vs starý

Poté co v pořadu Top Gear skončil jeho hlavní hnací motor v podobě trojice moderátorů Clarkson, Hammond, May, vypadalo to s pořadem velice špatně. Slavná trojice totiž vytvořila konkurenci na Amazonu a ani nové obsazení s Chrisem Evancem coby hlavní postavou pořadu příliš nevyšla. Překvapivě však pomoc přišla z vlastních řad. Pořad totiž začali táhnout původně doprovodní moderátoři, mezi kterými zářil LeBlanc, Harris a Reid. A s nimi začal mít pořad ty pořádné grády.

Alespoň takový pocit máme z 25. série pořadu. Trojici moderátorů tu v epizodních rolích doplnila také Sabine Schmitz a Eddie Jordan. Společně se jim pak podařilo něco nečekaného. Dali pořadu totiž novou a velice zábavnou tvář.

Vše stojí na moderátorech

Novinka sice není tak politicky nekorektní jako tomu bývávalo za dob starých moderátorů a ani v něm není tolik specifického humoru, ale nabízí pořádnou dávku informací o automobilech, které si užívají tři plně natěšení kluci, byť už to žádní kluci dávno nejsou. Pořad se nyní zaměřuje čistě na automobily a scénky, které předtím přidávali Clarkson a spol. už bychom zde nenašli.

Ale ono to funguje skvěle i bez nich. Moderátoři totiž dali pořadu nový vítr, který fouká doplacher ušitých z jejich naprostého nadšení ze všeho co dělají. LeBlanc přidává suchý humor, Harris doslova omračuje svým výborným jezdeckým uměním a Harris dodává všemu svůj mladický nadhled. Pánové si show dělají po svém, a funguje jim to!