Každá legenda musí jednou skončit, a v oblasti automobilového průmyslu je to více než pravdivá informace. Smutná zpráva totiž přišla z Brazílie, kde se vyrábí poslední model vozu Volkswagen Type 2. Pokud vám tento vůz nic neříká, jistě budete vědět, pokud vám sdělíme, že evropský název vozu je Transporter.

Aby však automobilka neodešla bez jakéhokoliv rozloučení, připravila pro všechny zájemce limitovanou edici v počtu 600 kusů, která má připomínat první typ tohoto vozu. Tato edice ponese označení Kombi Last Edition, stejně jako první vyrobený vůz nesl název Kombi. Ten opustil brány automobilky již v roce 1957.

Vzpomínková série bude samozřejmě laděna do skvělého retro stylu. Základem budou například i sněhově bílé pneumatiky, nebo zatmavená boční okénka. Interiér vozu bude samozřejmě barevně sladěn s exteriérem, a k dispozici bude vinylové čalounění. Vše doplní jak záclonky, tak i koberečky. Unikátem bude určitě palubní deska, která bude obsahovat i pořadové číslo daného vozu. K dispozici budou dvě verze motorů, a to benzinový s výkonem 57 kW, nebo na etanol s výkonem 58 kW.