Uvažujete o pořízení nových garážových vrat? Nejčastěji si lidé vybírají sekční garážová vrata, která zajíždějí pod strop, v případě, že máte v garáži málo místa, přicházejí v úvahu ještě vrata rolovací nebo vyklápěcí. Každopádně díky svým novým vratům zvýšíte bezpečnost své garáže, a také jí dáte nový nádech. Součástí každých garážových vrat je také jejich pohodlné dálkové ovládání, na které si brzy rádi zvyknete.

Bezpečnost a praktičnost garážových vrat

Moderní garážová vrata mohou fungovat i jako vchod do domu. Buď celá vrata, nebo v nich můžete mít zabudovaná dvířka. Lamely jsou pevné a vyrobené tak, že se přes vrata bez ovladače jen tak někdo nedostane. Zároveň budou nová garážová vrata velmi praktická. Jedním zmáčknutím si je otevřete, nezabírají místo (zajíždějí pod strop), nepotřebují extra údržbu a v neposlední řadě dobře vypadají. Všechna vrata jsou vybavena bezpečnostní pojistkou, takže kdyby někdo nebo něco stálo v době zavírání pod nimi, vrata se automaticky zastaví a znovu otevřou, aniž by osobu nebo předmět poškodila.

Design garážových vrat

Můžete vybírat nejen z různých typů garážových vrat, ale také z nejrůznějšího barevného provedení. Sekční garážová vrata mohou mít například barvu v dekoru dřeva, takže budou ladit s dřevěným plotem nebo dřevostavbou, mohou být v barvě ocelové šedi, ale v podstatě si můžete vybrat takovou barvu, která bude ideálně doplňovat fasádu domu. Výběr je v dnešní době opravdu velmi široký.

Máte-li pojezdovou bránu při vjezdu na svůj pozemek, můžete si nechat dodat taková garážová vrata, která budou ve stejném duchu jako pojezdová brána, dokonce mohou být obě brány na jednom dálkovém ovladači. Celkově nejlépe vypadá, když je dům, oplocení, okna, dveře, fasáda a zahradní prvky v jednotném duchu. To neznamená jen v jedné barvě, ale třeba ve dvou až třech barvách, které spolu výborně ladí. Tady se hodí, když se do výběru zapojí oba partneři a projeví tak své estetické cítění.

TIP: Jak sladit garážová vrata s fasádou, okny a dalšími prvky na domě? Praktické rady se dozvíte v tomto článku.

Garážová vrata si určitě nechte namontovat dodavatelskou firmou, abyste měli nárok na případné reklamace. Určitě se vyplatí vybrat takového dodavatele, který kromě internetových stránek provozuje i minimálně jednu kamennou prodejnu. Budete tak mít místo, kam se můžete jít osobně poradit.