Nejen boty, ale i řadu dalších doplňků, náhradních dílů a oblečení pro motorkáře nabízí e-shop Motoobchod.cz. Kromě možnosti nákupu stejně jako v jiných e-shopech, si můžete vybírat z bohatého sortimentu také v kamenné prodejně v Praze. Tento motoobchod se specializuje zejména na boty na motorku, a to na všechny typy. Amatérští a příležitostní motorkáři, ale i profesionální jezdci zde najdou jak boty sportovní, enduro, urban pro běžné nošení, tak moto boty cestovní. Posledně jmenované jsou v poslední době velice v kurzu, neboť roste zájem o dobrodružné výpravy a dovolené na motorce v zahraničí, včetně exotických destinací.

Čím se moto boty liší od běžných bot?

Účelem bot určených pro motorkáře je především ochrana jezdce. Ze statistik vyplývá, že velké procento smrtelných úrazů při nehodách motocyklů bylo na noze. Proto by každý motorkář měl před jízdou obout robustní kožené boty, které splňují veškeré bezpečnostní parametry, ale zároveň umožňovaly volný pohyb nohou. Boty pro motorkáře jsou navrhovány s ohledem na specifické rysy jezdce, takže mají například ochranu tvarovaného kotníku, zvýšenou torzní tuhost k zabránění ohýbání, podrážky jsou odolné vůči oleji kvůli zabránění skluzu při položení nohy na vozovku.

Příklad špičkových moto bot

Pro cestovní moto boty je důležitých několik vlastností. Boty musí být pevné přitom ohebné a taky teplé. Tyto vlastnosti splňují moto boty vyráběné španělskou firmou RAINERS, která se specializuje na výrobu obuvi pro motorkáře všech kategorií. Motoobchod.cz nabízí jejich sportovní, cestovní i motocrossové boty špičkové kvality na přijatelné ceny. Firma Rainers rozšiřuje svůj výrobní program a nabízí vedle bot i moto rukavice, chrániče a oblečení. Moto boty Rainers charakterizuje obšívka z pružného a pevného mikrovlákna, takže bota umožňuje volný pohyb nohy. Podšívka má klimatickou membránu Drysler, chránič holeně je z pevného TPU plastu a snížený profil špičky a nastavení nártu umožňuje páska na suchý zip.