Máte pocit, že váš starý vůz již nemá takový výkon, jako měl dříve, a že během let používání několik koníků odklusalo z vašeho stáda? Nebo myslíte, že potenciál vašeho vozu není naplno využít a že byste z něj mohli vyždímat ještě nějaký ten výkon navíc? Pak je pro vás řešením chiptuning.

Chiptuning Praha by se dal velice zjednodušeně popsat jako zásah do softwarového prostředí řídící jednotky motoru, kde jsou pozměněny hodnoty tak, aby se výkon motoru navýšil. Ovšem zvýšení výkonu není tím jediným, co chip tuning dokáže. Velké množství řidičů zajisté ocení i schopnost omezit spotřebu paliva a to úplně stejným procesem zásahu do softwaru řídící jednotky.

auto

Možná si nyní kladete otázku, jak se takováto úprava softwaru promítne do životnosti jednotlivých součástek motoru a dalších součástek vozu. S tímto si vůbec nemusíte lámat hlavu. Pokud je chiptuning proveden profesionálně a v takovém prostředí, které nabízí veškeré potřebné vybavení jednak pro provedení úprav, tak i pro testování výsledků těchto zásahů, nemusíte se ničeho obávat.

Takovéto úpravy vám dnes nabízí kdejaký automechanik amatér, je ovšem velice důležité nehledět na cenu, ale na profesionalitu a kvalitu odvedené práce. Je tedy důležité vybírat pouze takového poskytovatele těchto služeb, který vám zaručí, že výkon vašeho vozidla bude navýšen tak aby byl v souladu s technickým stavem vozidla. Dojde jednak ke zvýšení výkonu a zároveň snížení spotřeby paliva. Provedené úpravy nebudou mít žádný vliv na životnost motoru ani jeho příslušenství a emise produkované motorem budou korespondovat s emisní normou pro dané vozidlo.

pc-pneumatika

Opravdu kvalitní poskytovatel těchto služeb by nám měl poskytnout záruku na veškeré provedené úpravy, a také na díly, které nám byly do vozu nově namontovány. Výsledky úprav by vám měl poskytovatel ukázat na přehledných grafech z válcové zkušebny, abyste věděli, jak se změny projevili na všem vozidle.