Cestování po naší republice i po Evropě v obytném automobilu je v současnosti stále vyhledávanější formou dovolené. Zvýšený zájem o tento způsob cestování jeví mladší i starší páry, rodiny s dětmi i skupiny přátel nebo kolegů ze zaměstnání. Za ideální formu dovolené se cestování obytným vozem považuje hned z několika základních důvodů. 

Jaké jsou přednosti cestování v obytných vozech?

Nyní si v několika bodech představíme přednosti, které nabízí obytná auta.

  • Nejste nuceni zajišťovat ubytování předem

  • Naprostá flexibilita při cestování a časovém harmonogramu. Když se budete chtít na jednom místě zdržet, prostě se zdržíte.

  • Nebudete muset do určité hodiny opouštět hotel nebo penzion.

  • Nemusíte se starat kdy, a kde se najíte. S dostatečnou zásobou jídla jste vlastními pány.

  • Moderní obytná auta nabízí maximální komfort v interiéru a kompletní vybavení.

milujirizeni.cz_obytnaautapraha_cz_01

Koupit starý, nový nebo pronajmout?

A nyní přichází otázka, jak sehnat obytný vůz, kterým byste cesty po republice nebo po Evropě uskutečnili. Jestliže chcete ušetřit finance, je zde možnost nákupu ojetého obytného vozu. Bohužel u ojetých vozů si nikdy nemůžete být jistí konstrukčním stavem vozu a všech elektronických a mechanických částí. Nová obytná auta mají skvělý technický stav i moderní výbavu. Cena takových vozů se ale pohybuje okolo dvou milionů korun, což je vlastně cena novostavby rodinného domu. Můžete si také přestavět dodávku nebo jiný druh vozidla na obytné auto vlastními silami. Inspirací pro vás může být tento článek. Další možností je ještě pronájem obytných aut, kdy si vozidlo půjčíte jen na dobu vašeho cestování.

milujirizeni.cz_obytnaautapraha_cz_02

Nestaráte se o nic. Jen půjčíte, jezdíte a vrátíte

Pronájem obytných aut je v posledních letech velmi vyhledávanou službou. Zejména tedy u půjčoven, které nabízí nové nebo minimálně ojeté vozy s komplexní výbavou. Vůz si můžete zapůjčit jen na potřebnou dobu. U zaměstnanců, kteří mají 20 dní dovolené je tato služba ideální variantou. Obytný vůz byste stejně využívali jen minimálně. Navíc byste se museli starat o jeho mechanickou údržbu, platit povinné ručení a všechny ostatní pojistky. Při zapůjčení obytného vozu zůstávají všechny tyto činnosti na půjčovně. Vy jen zaplatíte sumu za zapůjčení a užíváte si cestování.

milujirizeni.cz_obytnaautapraha_cz_03

Podívejte se například na Obytná Auta Praha

Společnost Obytná Auta Praha je jednou z předních půjčoven obytných vozů na našem území. v nabídce najdete polointegrované obytné vozy BÜRSTNER IXEO TIME IT745 a CARADO T 447. Minimální doba pronájmu jsou 3 dny, tedy víkendový výlet. Maximální doba není omezena. Neomezený je i počet najetých kilometrů při delších pronájmech nad 3 dny. Společnost nabízí i slevy ve věrnostním programu a další velmi příznivé podmínky pronájmu obytného auta. V ceně je i hodinové zaškolení s řízením a funkcemi vozu.