Poměrně dost majitelů automobilů nemá uzavřeno havarijní pojištění. Důvod je naprosto jednoduchý… Věří, že se nestanou účastníky dopravní nehody a pojištění by si platili naprosto zbytečně. Přitom havarijní pojištění kryje i další rizika. Drtivá většina těch, kdo neměli sjednáno havarijní pojištění a stala se jim nějaká událost, která by byla pojistnou událostí právě u tohoto typu pojištění, si jej ihned sjednala.

Jaká rizika havarijní pojištění kryje

Havarijní pojištění kryje škody při vámi zaviněné autonehodě. Také jej můžete využít při krádeži vozidla, zničení nebo poškození auta živlem nebo při vandalismu. Naopak nekryje škodu na cizím vozidle, na svodidlech, plotě nebo domě. Tyto události jsou kryty povinným ručením, které má uzavřeno každý vlastník vozidla s poznávacími značkami ze zákona.

Uzavřete si jej online

Tak, jako si můžete sjednat spoustu záležitostí online, jde o i v tomto případě. Havarijní pojištění online najdete na webových stránkách top-pojisteni.cz, kde jej můžete uzavřít kdykoli a odkudkoli si budete přát. Sjednání můžete provést v různých variantách podle stavu vašeho auta, míry rizika, kterou chcete nést. Spolu s pojištěním se sjednává i spoluúčast, tedy částka, kterou se pojištěný podílí na případné pojistné události. Je tedy předem dohodnuta v pojistné smlouvě. Kalkulátor pojištění vám nabídne nejlevnější havarijní pojištění, jaké můžete k vašemu typu vozu uzavřít. Důležitá ale není jen pojistná částka, ale i asistenční služby, rozsah pojištění, jméno pojišťovny i možnost připojištění. Projděte si srovnání havarijního pojištění v pár snadných a rychlých krocích a hned budete vědět, za kolik byste mohli havarijní pojištění mít. Stačí vyplnit údaje pro kalkulaci, dojde ke srovnání pojištění, doplníte údaje o autě, údaje o vás coby klientovi a vše zrekapitulujete. I když nejde o povinné pojištění, měli bychom jej určitě zvážit. V případě, že zaviníme autonehodu, vůz je nám ukraden nebo vznikne škoda živly, pomůže nám.