Na prodej je nyní jeden z ojedinělých vozů Buick Skylark Gran Sport 455 Stage I Tribute. Jedná se o klasickou „ameriku“, která je ale vyšperkována do nemožného. Už v době výroby jich bylo jen málo. Dnes by počet těch ve skvělém stavu napočítal i zručný prvňák. Tohle kupé kombinuje nádherný vzhled s masivní přední maskou a brutální výkon 506 koní. Jen si představte jízdu po otevřené silnici v takovém skvostu.

Slast pro oči

Co se týká vzhledu, tak mu nechybí snad nic. Nejpatrnější je samozřejmě červený lak. Doplněn je bílou střechou a množstvím chromování kolem auta. V interiéru jsou bílé sedačky a čalounění dveří. Tento veterán na prodej má najeto pouze 87 500 kilometru.

Lepší verze modelu 455

Vůz Buick Skylark Gran Sport 455 přišel jako lepší a silnější náhrada modelu 400. Stalo se tak v roce 1970. Základní model byl vybaven V8 s objemem 7,46 litru, který dával výkon 360 koní a 691 N.m. Tato verze Stage 1 Tribute byla ale upravena na výrazně zajímavější výkon 507 koní. Výkon je navíc potvrzen Dynotestem.

Větší a silnější

Verze Stage dostala oproti klasické verzi novou hlavu motoru, která byla nepatrně upravena, ale hlavně do ní bylo možné vložit větší ventily. Větší ventily umožňují vyšší sání, takže bylo potřeba i většího karburátoru. Kvůli výrazně vyššímu výkonu byla i hřídel vyměněna za větší a silnější. Výkon se na kola v tomto případě přenáší pomocí automatu s 3 rychlostními stupni.

Vzácný byl již v dobách výroby

Verze GS 455 Stage 1se stala poměrně málo rozšířenou kvůli své ojedinělosti a vysoké ceně. Co ale rozšířeno bylo, tak to bylo povědomí o jeho síle. Byl označen jako vůz rychlejší než jakkýkoliv Chrysler Hemi. To se mnoha lidem nelíbilo. V následujících letech tak probíhaly nesčetné závody s cílem určit vítěze. To se ale z důvodu používání různých verzí a let výroby nepodařilo.