Současná společnost je na automobilech doslova závislá a to nejen proto, že většinu lidí musí jejich vůz bezpečně dostat do práce, ale i proto, že jim vůz usnadňuje celou řadu aktivit, od nakupování až po cestování za rekreací. To je o důvod víc, proč se starat o jeho celkovou funkčnost a zejména o pneu, o kterých si řekneme něco více.

Pneumatika není jen obyčejný gumový rezervoár vzduchu, který tlumí nárazy, jedná se o díl vozu, který je jedinou styčnou plochou mezi vozem samotným a vozovkou. Rozhoduje tedy o jízdních vlastnostech více, než si mnozí představí. Proto by se mělo dbát na správný výběr, u kterého je zapotřebí sledovat ty správné parametry.

Bez názfvu

Pneumatika výrazným způsobem ovlivňuje správnou přilnavost a tím i ovládání vozu na cestách, rovněž i brždění a tlumení nárazů. Jako první kritérium výběru je samotný obchod, kde se pneumatika vybere. Většina řidičů se svému vozu věnuje svátečně a tak tyto starosti často nechá na mechanikovi v autoservisu, který vybere pneu sám a řidič tak téměř vždy získá za mnohem vyšší cenu pneumatiky, o kterých neví téměř nic.

Moderním a mnohem příjemnějším řešením je nákup pneu v internetovém obchodě, kde jsou pneumatiky podstatně levnější a zároveň i výběr je nesrovnatelně širší, než v jakékoliv dílně nebo běžném kamenném obchodě. Levné pneu neznamená, že by bylo nekvalitní. Internetoví prodejci si mohou dovolit nižší ceny něž autoopravny a řidiči tak mohou této výhody využít k nákupu letních, zimních i celoročních pneu kdykoliv, kdy se jim zachce.

 

Výběr autodílů

Stejná pravidla, jako pro nákup pneumatik, jsou i pro nákup autodílů. Pokud řidič neví, jak na to, tak je opět nejjednodušší cestou otevřít internet, kde se nachází ten nejširší výběr levných autodílů. Málokterý automechanik disponuje přesně takovým dílem, který potřebujete vyměnit a je jedno, jestli je to spojková sada nebo stahovačka kola, vždy se tyto díly rychleji seženou na internetu.

900

Na paškál jsme si vzali eshop pietro-eshop.cz, který je jedinečným důkazem, že se vyplatí neobjednávat si díly přes automechanika, ale přes eshop. Uživatel si jednoduše zvolí značku vozu a následně už jen vybírá potřebné díly. Často hledaným dílem je především ložisko kola.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nikdo nechce s opravou čekat dlouhé týdny a tak si mohou uživatelé náhradní díly nechat odeslat po celé republice nebo si je nechat přímo dovézt. Jedná se o maximální komfort, který každý den vyzkouší stále více a více spokojených řidičů. Obzvláště automechanikům se vyplatí spolupracovat s obchodem a rychle si objednávat díly, které jsou zapotřebí.