Pokud vlastníte motorku, pak je ideálním případem investice do speciální obuvi. Boty na motorku jsou speciálně vytvořené tak, aby splňovaly veškeré potřeby, které jejich uživatel může mít. Jsou dostatečně pevné a odolné, a přitom jsou navrženy tak, aby příliš neomezovaly v pohybu. Měly by být taktéž dostatečně prodyšné a pohodlné. Na jakou obuv v tomto případě můžete narazit?

Kožené boty na motorku

Určené jsou pro začátečníky i pokročilé. Na noze vypadají velmi dobře, a navíc jsou i dost pohodlné. Nevýhodou může být vyšší pořizovací cena, mějte ale na paměti, že investujete do více sezón. Spolehnout se můžete na protiskluzovou podrážku obuvi, což se může hodit zejména v deštivém počasí. Navíc jsou i voděodolné. Tyto boty mají speciálně tvarovanou špičku a uvnitř se skrývá spousta polstrování pro vaše pohodlí. Když investujete více, můžete získat také chráněnou patu, odpružení a další speciality. K moto kombinéze jdou naprosto skvěle!

Moto boty

Pokud hledáte kompromis mezi klasickými teniskami a obuví na motorku, pak moto boty budou tím nejlepším. Na první pohled vypadají jako takové mohutnější tenisky. Oproti motorkářské obuvi se odlišují tím, že jsou pevnější a odolnější. Velmi dobře vypadají i ke klasickému oděvu, takže jejich použití je univerzálnější. Malou nevýhodou může být to, že nenabízí chrániče kotníků, které se při ovládání motorky mohou leckdy hodit.

Jezdecké boty

Tentokráte jde o kompromis mezi koženými boty a moto botami. Tyto boty jsou vysoké nad kotníky, ale nejsou z kůže. To ale neznamená, že nejsou voděodolné! Nabízí stejné pohodlí, jako kožené boty na motorku. Mají speciálně tvarovanou špičku, výztuhy kotníků a protiskluzovou podrážku. Výhodou této obuvi je nižší cena (oproti koženým), větší univerzálnost použití a lepší pohodlí. Jezdecké boty mohou být také prodyšnější než ty kožené.