Kdo tajně doufal, že se ve Frankfurtu objeví alespoň malý náznak toho, jak vlastně bude vypadat nové SUV od tuzemské škodovky, ten má asi nyní pokažený celý den. Nemusí však vůbec věšet hlavu, Škodovka totiž chystá něco opravdu velkého a ve Frankfurtu prozradila co.
Mnoho milovníků značky Škoda doufalo, že se na letošním Frankfurtu objeví alespoň koncept či video, které by představovalo nové SUV. Bohužel se však nedočkal a tak některé tento autosalon mohl alespoň z tohoto hlediska nepříjemně zklamat. Máme pro vás však zprávy, které vám určitě opět vykouzlí úsměv na tváři.

To že ve Škodovce nyní horečně pracují na sedmimístném SUV je známý fakt. Bude vycházet z prodloužené verze Tiguanu a momentálně není ještě definitivně rozhodnuto o jeho jméně. Snowman, ani další jiní mani to ale nejspíše nebudou. O jméně se prozatím můžeme dohadovat a to dost dlouho, protože novinka se oficiálně představí až v příštím roce a do prodeje se dostane až na přelomu roku 2016 a 2017. 

Krátce po této novince k nám zavítá další pokračování sněžného muže jménem Yeti. Podle slov samotné automobilky by mělo stále jít o vůz, který je na terén připraven, nejen co se vzhledu týče, ale i jízdních vlastností. Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká Republika se však nechal slyšet, že tři modely typu SUV škodovce určitě stačit nebudou.

Bohužel více informací neznáme. Ve hře je tedy krom pokračovatele Yetiho a velkého SUV například SUV na základě modelu Fabia. Musíme si počkat, protože automobilka logicky nechce více detailů prozrazovat a napíná nás. Informace máme také o novém Roomsteru, který bude zaměřen i na západ Evropy a tak jeho prodej určitě nebude omezen jen na Česko a Slovensko. My se na budoucí produkci Škodovky již moc těšíme, protože se bude jednat o další dekádu zcela nových vozů, které tu ještě nebyly.