Čert vem dieselgate, VW Group auta umí! Kvalitu potvrzuje vítězství hned v osmi kategoriích prestižní ankety britského časopisu What Car?, která proběhla v lednu tohoto roku. O tři prvenství se zasloužila značka Škoda.

Kdo by to byl řekl, že Škoda zaznamená vůbec největší úspěch v historii ankety? Stalo se a její vozy zabodovaly ve třech kategoriích z celkem 19 vyhlášených. Škoda Superb Combi zvítězila v kategorii kombíků a právem obdržela titul „Nejlepší kombi“. Porota konstatovala, že mladoboleslavská automobilka myslela na všechno a vytvořila skvělé kombi, kterému nic nechybí. Šéfredaktor Jim Holder chválil prostornou kabinu, velký zavazadlový prostor a simply clever detaily – například vyjímatelnou svítilnu v kufru.

milujirizeni.cz_auto-poly_cz_01

Neméně úspěšná byla také nová Škoda Fabia. Již podruhé v řadě obdržela titul „Nejlepší malý vůz“. Holder opěvoval skvělou konstrukci, kultivovanost, prostornost a velkou nabídku bezpečnostních a výbavových prvků. Podle šéfredaktora What Car? má Fabie hodně co nabídnout.

Dařilo se také Škodě Octavii. Bestseller značky byl vyhodnocen jako „Nejlepší rodinný vůz“.

Třemi výše uvedenými prvenstvími úspěchy Škody nekončí. Za pozornost stojí také šest dílčích vítězství v kategoriích omezených cenou. Škoda Fabia Combi s motorem 1.2 TSI vyhrála v kategorii „Nejlepší kombi do 18 000 liber“ a pětidveřové Citigo zase v kategorii „Nejlepší minivůz do 10 000 liber“. Další kategorie ovládly i Octavia, Superb a Superb Combi.

milujirizeni.cz_auto-poly_cz_02

Nechybělo málo a Škoda Superb se mohla pyšnit titulem nejlepšího auta roku 2016. Vlajkové lodi mladoboleslavské automobily těsně vyfouklo Audi A4. Cenu za bezpečnost si odvezlo Volvo XC90 a v nové kategorii „Technika“ excelovaly Toyata Mirai a Hyundai ix35.

Anketa What Car? 2016 byla v pořadí 39. Porota hodnotila klíčové vlastnosti vozů, a to včetně jízdních vlastností na různých typech povrchů, provozní náklady a reálnou spotřebu paliva.