Parkování je v hlavním městě dlouhodobě velkým problémem. Není se čemu divit. Počet vozů stoupá a volných ploch je stále méně. Příkladem může být Praha 6, která se postupně plní mnoho vozidly. Důvody je jsou jasné. V této lokalitě se nachází:

  • Letiště
  • Kancelářské budovy
  • Státní budovy

Kdo potřebuje v této lokalitě parkovat pravidelně, ten si zjišťuje, na kolik ho daná možnost vyjde. Zde je náš přehled.

Kdo zde nebydlí, ten má parkování nejdražší

Začneme situací, kdy v dané lokalitě člověk nebydlí a přesto zde potřebuje každý den nechávat svůj automobil. Zde je cena nejvyšší, jelikož za roční parkovací kartu zaplatí daná osoba 36 000 Kč. To v přepočtu vychází na zhruba stokorunu denně. Je jasné, že takové parkování Praha 6 není zase až tak výhodné a tak se mu mnoho lidí vyhýbá. A finance jsou tím jasným důvodem. Výrazně se však snižuje komfort dopravy vozem.

Jak jsou na tom podnikatelé?

Podívat se můžeme i na to, jak jsou na tom podnikatelé a kolik platí právě oni. Tady je zajímavé to, že mají parkování výhodnější než soukromé osoby. Pokud mají v této lokalitě firmu kde potřebují parkovat, tak za to zaplatí částku 12 000 Kč. Opět se jedná o sumu, která je roční a souvisí s vydáním nezbytné parkovací karty pro danou lokalitu. Když se podíváme na přepočet této částky na jeden den, tak je to přesně 33 korun českých. Také poměrně dost.

Nejvýhodněji parkují rezidenti

Kolik je cena parkovací karty pro toho, kdo v této lokalitě bydlí? Tedy pro toho, kdo zde má nahlášeno trvalé bydliště? Je to velmi nízká suma, která činí pouze 1 200 Kč za rok. V přepočtu jde o stokorunu měsíčně. I proto lidé hledají možnosti, jak zde papírově bydlení získat. A možné to skutečně je. Pomocí služby muj-trvaly-pobyt.cz, která umí zařídit vše potřebné. Následně se daná osoba může pyšnit tím, že parkuje nejlevněji.