Mnozí prodejci automobilů nabízejí i financování jejich nákupu. Zájemce o nový automobil si může vybrat mezi leasingem, úvěrem, bankovním převodem a dalšími variantami. Pro fyzické osoby, které nemají dostatek vlastního kapitálu, nebo pro firmy, kterým by se nevyplatilo pořizování vozidla, je ideálním řešením operativní leasing.

Jedná se o službu společnosti Hertz Lease, která patří do celosvětové sítě společnosti Herz. Její činnost v Česku je zaměřena na běžné motoristy, na živnostníky, menší firmy, ale výhody operativního leasingu stále více vyhledávají i velké společnosti. Je tomu tak i v celém světě, neboť operativní leasing využívá celá řad věhlasných firem.

V čem spočívá operativní leasing

Klient, čili uživatel vozidla platí pravidelně měsíční splátky, což je jeho jedinou povinností. Vozidlo zůstává v majetku leasingové společnosti, a to i po skončení smluvního vztahu. Uživatel má ale možnost si dané vozidlo po skončení smlouvy odkoupit, pokud mu vyhovuje. Leasingová společnost při operativním leasingu zajišťuje veškeré náklady spojené s provozem automobilu. Znamená to, že uživatel se nemusí starat o běžné záležitosti, se kterými se musí potýkat každý vlastník motorového vozidla. Nemusí hlídat termíny servisů, výměny pneumatik, placení povinného ručení či havarijního pojištění.

1

Na rozdíl od běžného leasingu je operativní leasing pro uživatele mnohem výhodnější v tom, že si může svobodně zvolit, jaký rozsah služeb bude v pravidelných měsíčních splátkách hradit. To znamená, že v měsíčních splátkách může platit jen to, co si sám vybere. Jedná se o náklady na povinné ručení, havarijní pojištění, dálniční známky, náklady na servis či asistenční služby. Výhodou pro firmy je možnost platit záznamy do elektronické knihy jízd.

Výběr automobilů

Společnost Hertz Lease má své provozní prostory v Praze, kde disponuje více než čtyřmi tisíci automobilů nejrůznějších značek. Zájemců ulehčuje výběr novou službou na svých webových stránkách, kde si zákazník zvolí vozidlo a ve formuláři navolí jeho parametry. Obratem pak obdrží nabídku financování vybraného automobilu.