Auto je dnes již nepostradatelným dopravním prostředkem, který většina lidí používá k cestám do zaměstnání, rozvozu dětí do škol a zájmových kroužků, za nákupy i zábavou. Ovšem vlastnit své auto vyžaduje nejen velké pořizovací náklady, ale i další výdaje na servis a údržbu, ale také spoustu starostí se sledováním servisních termínů, placení pojištění apd. Proto roste obliba leasingu, čili pronájmu vozidla, který je výhodný nejen pro fyzické osoby, ale také pro firmy, které se nemusí starat o vlastní vozový park.

Výhodnost operativního leasingu

Ještě výhodnější je ovšem novinka na trhu, kterou je operativní leasing pro auta. Oproti běžnému leasingu je ještě zajímavější, neboť kromě odpadnutí všech starostí spojených s financováním, provozem a servisem auta, zůstává vozidlo i po skončení smlouvy v majetku leasingové společnosti.

Uživatel si ovšem může zvolit variantu odkoupení vozidla, pokud mu vyhovuje. To by ale nebylo samo o sobě až tak atraktivní výhodou. Hlavní předností operativního leasingu je možnost svobodné volby rozsahu služeb, které bude uživatel platit v pravidelných měsíčních splátkách. Jedná se o následující služby, které leasingová společnost zajišťuje, a ze kterých si uživatel může svobodně vybrat:

  • povinné ručení a havarijní pojištění
  • dálniční známky
  • servisní náklady
  • silniční daň
  • poplatky za užívání autorádia
  • asistenční služby (jsou k dispozici non-stop 24 hodin každý den)
  • záznamy do elektronické knihy jízd (výhodné pro firmy)

K výhodám patří také možnost využití náhradního vozidla v případě opravy většího rozsahu, a to až na pět dnů zdarma.

Operativní leasing od Hertz Lease

Tento operativní leasing nabízí společnost Hertz, která je součástí celosvětové sítě spravující vozový park pro celou řadu významných společností. V Česku začala společnost působit v r. 2004, kdy otevřela provozní areál v Praze. Dnes disponuje více než čtyřmi tisíci vozidel různých značek. Její nejnovější službou je operativní leasing – kalkulačka, kdy si zájemce do formuláře navolí parametry vyhlédnutého vozidla a obratem obdrží nabídku financování tohoto konkrétního auta.