Máte-li jakékoliv auto, vždy nastanou situace, kdy je i objemný zavazadlový prostor malý. Například při cestě na dovolenou nebo na zimní lyžování. Pokud si ještě chcete vzít sebou v létě kola, nebo v zimě lyže pro celou rodinu, neobejdete se bez střešního nosiče kol nebo boxu na lyže.

Pravdou je, že každý nosič či box na střeše trochu hučí, což je způsobeno odporem vzduchu. Také trochu stoupne spotřeba pohonných hmot. Ovšem tato negativa jsou nepatrná vzhledem k tomu, že střešní nosič nebo box použijete jen na nezbytnou bodu k převozu předmětů a na běžné používání svého vozidla je opět sundáte.

nahled-velky (1)

Mezi střešními boxy a nosiči si můžete vybírat v obchodech s motoristickými potřebami, nebo i v pohodlí svého domova na eshopech. Jednou z nejpoužívanějších a také nejkvalitnějších značek je Thule, z jejíhož sortimentu si v eshopu můžete vyhledat střešní nosiče thule, střešní boxy thule nebo nosič na kola thule, ale i tažné zařízení.

f000001

Střešní nosič Thule můžete používat k přepravě nejrůznějších předmětů po celou sezónu. Využijete jej nejen na přepravu kol při cestě na dovolenou nebo na rekreační chalupu, ale lze na něj připevnit třeba i člun či objemná zavazadla. Bude se vám hodit i při stavebních či rekonstrukčních pracích, když budete potřebovat přepravit prkna, tyče a podobné delší materiály. Nejčastěji je využíván střešní nosič na kola thule, který je dostatečně pevný a především uchycení kol je jednoduché a rychlé. Nepotřebujete žádné nářadí a kola můžete v nosiči i uzamknout, takže se nemusíte obávat zlodějů na parkovišti nebo v kempu.

box

Pokud jezdíte rádi autem na hory, vyplatí se vám kvalitní střešní nosič lyží. Lyže můžete připevnit i na klasický střešní nosič, ovšem vystavíte je tak účinkům větru, mrazu či deště, což lyžím zrovna neprospívá. Ideálním řešením jsou střešní boxy thule, do kterých se vejdou lyže celé rodiny a ještě zbude místo na spoustu předmětů, které byste jinak museli vměstnat do kufru, nebo se s nimi tísnit uvnitř auta. Na výběr jsou krátké i dlouhé a barva je černá, lesklý titan apd. Předností střešních boxů Thule je perfektní aerodynamický tvar a možnost jejich uzamčení jak k nosiči, tak i horního víka boxu. Vaše lyže tak přepravíte bezpečně a bez obav o jejich poškození či odcizení.