Open-source služba Prestashop si získává čím dál větší oblibu. Není se čemu divit. Zdarma nabízený e-shop je pro začínající podnikatele jako dar z nebes. K tomu dále stačí Prestashop hosting a svůj obchod můžete rozjet během jednoho dne. Prestashop však není jen o nutnosti mít hosting, ale také pěknou a přehlednou šablonu ve které se zákazník vyzná. Na internetu je plno možností, jak si takovou šablonu opatřit. Každá z nich má své výhody i nevýhody.

Prestashop šablony zdarma

První možností je opatřit si zdarma šablonu na internetu. Nabízené šablony na internetu zdarma, mají však svá omezení. Ať už je to vzhled a grafická stránka celé stránky nebo omezené možnosti co se týče používání. Problémem je též omezená schopnost upravit si stránku podle své potřeby. Obvzláště, když nemáte zkušenosti s programováním. Některé šablony navíc využívají Prestashop moduly, které mohou být zdarma, ale i placené.

presta-1

Placené Prestashop šablony

Druhá možnost, je zakoupení šablony vytvořené profesionály. Tyto šablony mají často mnohem lepší design, kódování a více funkcí. Zkrátka si za peníze kupujete kvalitní produkt, který bude pro vás eshop ozdobou. Důležité je však předem přemýšlet nad tím co budete potřebovat. Ikdyž si koupíte šablonu, která se vám líbí a má funkce navíc, stále budete svým způsobem omezeni. Opět si totiž budete muset případné změny dodělávat sami. To vás bude stát čas, energii a peníze navíc.

maxresdefault

Prestashop šablony na míru

Poslední možností, je zhotovení šablon na míru. Prestashop šablony na míru jsou velmi žádané. Počáteční investice bude možná trochu vyšší oproti šabloně zdarma nebo placené, ale za to získáte produkt, který vyhovuje přesně vašim potřebám. Nebudete muset problémy s free šablonou, která nedělá to co chcete. Jednoduše oslovíte firmu, která vytváří Prestashop šablony a zadáte jim vaše požadavky. Nebudete tak ztrácet čas a energii na šablony, které mají určitá omezení.