Znáte společnost DSD Design and Motorsport? Pokud ne, pak byste si toto jméno měli zapamatovat. Jedná se o společnost, která vyvinula zcela unikátní hypersport jménem Boreas, který vznikne ve velmi limitované edici a který bude disponovat výkonem jednoho tisíce koní.

Španělský automobilový průmysl si spojujeme především se značkou Seat, ovšem Seat není jedinou automobilkou, která ve Španělsku kdy působila či působí. Například Hispano-Suiza byla na vrcholu v padesátých letech minulého století. Dále zde působí Mazel Engineering, nebo GTA Spano či Teramonta.

Tyto značky však mají nového národního kolegu a tím je Boras. Toto jméno původně patřilo mytologickému bohu větru, kterého tak označovali Řekové. Tento bůh se dle pověstí uměl měnit v hřebce a cválat přes luka a pole, aniž by ohnul jediné stéblo či klas. Právě díky tomu se stal inspirací pro novou značku a její prvních 12 vozů, které budou prvními zástupce celé značky.

Novinka jde ve znamení technologického pokroku. Využívá velké množství kompozitních materiálů a to především na své konstrukci. K jejímu pohonu slouží plug-in hybrid, která společně s klasickým konvenčním motorem roztáčí všechna kola. Tuto práci si motory mezi sebou děli. Elektřina je určena pro přední kola a klasika pro ta zadní. Automobil tak lze používat čistě jako elektrický vůz, popřípadě jako čistou zadokolku.

Rozvor náprav tohoto vozu činí 2742 mm a výkon automobilu by měl být přes 736 kW tedy více jak jeden tisíc koní. Akcelerace z nuly na sto bude poskytovat čas 1,8 sekundy a maximální rychlost vozu se blíží k 380 kilometrům v hodině. V čistě elektrickém režimu pak 100 kilometrů v hodině.

Více technických parametrů prozatím o vozu není známo, stejně jako jeho cena. Do výroby by měla novinka přijít začátkem letošního prosince.