Aston Martin se v poslední době potýká s poměrně velkými problémy. Nejdříve musel svolat vozy kvůli vadným plynovým pedálům a nyní se mu dost značně snižují prodeje. Tyto problémy se bohužel nepříjemně odrazí především u zaměstnanců, u kterých dojde k propouštění.
Aston Martin až nyní zveřejnil údaje o prodeji za minulý rok a není se čemu divit. Prodeje této společnosti totiž dost výrazně poklesly. Automobilka celkově navýšila svou ztrátu na 71,8 milionů liber, v přepočtu tedy asi 2,6 miliardy korun, což je číslo třikrát vyšší než v roce 2013. Je to tedy důvod, aby společnost zaměřila zrak na svou ekonomiku a především na své zaměstnance, které bude propouštět.

Tyto výsledky dokazují, že společnost je již čtvrtým rokem po sobě ve ztrátě. Navíc letošní situace nikterak nenapovídá tomu, že by se tento jen změnil k lepšímu. Samotný Andy Palmer oznámil, že nepředpokládá, že by se situace do roku 2017 nějak zlepšila a důvodů je hned několik. Prvním jsou zcela jistě stále klesající prodeje, a to především kvůli velice nízkému zájmu čínské klientely. Aston v loni prodal kolem 3 661 automobilů. O rok dříve to však bylo více jak 4 200 vozidel.

Dalším velkým problémem je hromadná svolávací akce vozů, která se týkala téměř 18 000 vozidel. Ta se týkala problému s plynovým pedálem, který měl rameno z nekvalitního materiálu, a hrozilo jeho zlomení. Do servisu se tak dostaly 3 ze 4 Astonů vyrobených od roku 2008.

Na tyto problémy automobilka reagovala oznámením, že hodlá zrušit celkem 195 pracovních míst, což je téměř 14% všech pracovních míst po celém světě. Toto propouštění je celkově zdůvodňováno potřebou celkového přebudování firemních základů, které mají pomoci zlepšení situace před zahájením výroby zcela nového crossoveru a elektromobilu.