Porsche vlastní Macan i Cayenne, ale to mu nestačí. Nyní zvažuje i výrobu modelu, která se vejde pod tyto dvě SUV. V malém crossoveru vidí poměrně slušnou budoucnost a dobré prodeje.
Porsche v současné době nabízí nejširší modelovou paletu ve své historii a i přesto plánuje výrobu stále nových a nových modelů. Tou největší novinkou by měl být zcela nový crossover, který by měl mířit na spodní část nabídky v segmentu SUV.

Tento model by se nám měl představit do roku 2020 a vzniká jako reakce na nadměrnou poptávku ze strany zákazníků o luxusní SUV a crossovery. Novinka by měla vyhovovat především milovníkům agresivního vzhledu automobilů a to díky velice dravé přídi a klesajících linek k zemi, díky kterým bude mít vůz tvary kupé se splývavou zádí.

O samotných technických parametrech vozu není příliš mnoho informací. A to jak o pohonných jednotkách, které budou ukryty pod kapotou, tak ani po použité platformě. Předpokládat se však dá použití prémiových technologií koncernu Volkswagen s tím, že většina nabízených vozů bude nabízena s přeplňovanými čtyřválci a dvouspojkovými převodovkami.

Standardem v nabídce by měly být verze s pohonem zadních kol i všech čtyř kol. Pokud tedy shrneme veškeré doposud dostupné informace, vyplývá nám, že se můžeme těšit na poměrně ostrý crossover, který bude mířit na trochu jinou klientelu než Macan a Cayenne. Vůz bude zároveň díky ceně vstupní branou do zcela nového segmentu levnějších SUV a crossoverů od značky Porsche.