Nejsou tomu ani dva měsíce, co se nám představili nejrůznější novinky na autosalonu v New Yorku a již nás čeká další velký autosalón, tentokráte v Šanghaji. Audi se na něj připravila opravdu svědomitě, protože se chystá ukázat koncept pojmenovaný Audi Allroad Prolog.
Mělo by se jednat o vůz z rodiny Allroad, který by svým designem měl naznačovat, kam se bude Audi ubírat v příštích letech. Oproti již představeným modelům Audi Prolog a Prolog Avant, se Allroad Prolog dočká zvýšené světlé výšky, oplášťovaných nárazníků či hliníkového střešního nosiče.

au24_54ed840e4ca81

Oba dva předchozí modely tedy Prolog a Prolog Avant se do sebe lišili v podstatě jen barevnou variací interiéru. Model představená v Šanghaji by však měl obdržet nové prvky, které více zdůrazní jeho terénní potenciál.

au32_54ed840e802bb

Premiérou tohoto nového modelu nám Audi stále více připomíná, jak budou její vozy vypadat i v příštích letech. Díky Prologu a Prologu Avant máme dost dobrou představu o podobě vozu Audi A6 a Audi A6 Avant. Díky tomuto modelu, který se představí v Šanghaji se tak dozvíme, jak bude nejspíše vypadat i Audi A6 Allroad, která má přijít na trh v roce 2018.

au04_54ed840dc2158

Na letošní Šanghaji to však nebude jediná zajímavost, kterou Audi přinese. Dalším představeným modelem totiž bude novinka Q7 s plug-in hybridním pohonem. Ten bude využívat kombinaci elektromotoru a zážehového agregátu. Tento model by měl oslovit především zákazníky z Číny a USA. My v Evropě se tak můžeme těšit především z modelu Q7e-tron 3.0 TDI quattro, který pod kapotou ukrývá třílitrový turbodiesel.

au02_54ed840da6bdf