Pokud se automobilce stane, že jí uniknou informace, nebo dokonce snímky připravované novinky, není to nikdy moc příjemné. Přesně toto se nyní stalo i čínské automobilce BAIC, která si pro domácí pekingský autosalon připravuje novinku v podobě luxusního supersportu na elektřinu.

Čínským automobilkám v poslední době roste hřebínek a pouští se tak do stále složitějších a komplikovanějších projektů. Důkazem toho je Beijing Automotive Industry Corporation tedy BAIC, která si pro pekingský autosalon chystá studii zatím anonymního supersportu. Bohužel pro automobilku, již nyní se po internetu pohybují dva oficiální snímky konceptu, které o vzhledu automobilu prozrazují snad úplně vše podstatné.620_570395bd33020

Celá studie sází na aeronymiku a upřednostňuje jí před estetikou. Tvary vozu jsou jednoduché, ozvláštněné pouze barevnými dekory a vzhůru vyklápěnými dveřmi. Diváka zajisté také zaujmou netradičně řešená kola automobilu. Informace o tomto vozu tvrdí, že elektrický pohon by měl být schopen vůz vystřelit z nuly na sto pod 3 sekundy a maximální rychlost vozu by měla činit 260 km/h. Na jedno dobytí by měl vůz být schopen ujet až 300 kilometrů.

Automobil by měl nabízet celkem tři jízdní režimy a to Economy, Comfort a Race. Ty by měly ovlivňovat nejen spotřebu elektrické energie, ale také nastavení vozu co se jízdních vlastností týče. Více informací o tomto vskutku výjimečném vozu nemáme. Budeme si tak muset počkat na pekingský autosalon.40_570395aad9f17

U automobilu se momentálně dá předpokládat, že se na evropský th vůbec nedostane, protože automobilka zde vůbec neoperuje. Prozatím není ani jasné, v jaké podobě se automobil přetransformuje do sériové verze a zdali se tak opravdu stane.