Vzpomínáte na film 60 sekund, ve kterém Nicolas Cage a Angelina Jolie kradou rychlé vozy, aby si zachránily vlastní krk? Tak si určitě také vzpomenete na Cagovu femme fatale jménem Eleanore. Nejednalo se však o žádnou ženu, ale o úžasný Ford Mustang. A právě ten teď může být i váš.
Těchto krásných kusů bylo pro natáčení vyrobeno celkem 11. Do prodeje se nyní dostává sedmý kus z celkové série a k tomu všemu dokonce jeden ze tří, kteřé byly ve filmu opravdu použity. Takže sedačky tohoto vozu budou ještě nasáklé vůni Cage a třeba i Jolie.

Základ všech fastbacků, které byly pro film vyrobeny, pochází z roku 1967 a nese značky Shelby, což už samo o sobě znamená, že se nejedná o úplně standardní vůz. O pruhy a označení GT 500 se postaraly hollywoodští Cinema Vehicle Services. A i přesto, že změny proběhli již na přelomu milénia, filmový fanoušek, si i tak přijde na své.

Pod upravenou kapotou se ukrývá vidlicový osmiválec 5,75 litrů se čtyřhrdlovým karburátorem Holley 700 CFM a řádným palivovým čerpadlem. Výkon se však nikde nedozvíte, protože ho zatím nikdo nikdy neudal.

Čtyřstupňový manuál přenáší točivý moment na zadní nápravu. V mustangu naleznete také klimatizaci, kotoučové brzdy na všech kolech, dřevěný tříramenný volant Leccara, tachometr, autometr a hliníkový chladič od Fluidyne Racing Products. Klasickou masku jako u klasického vozu na něm tedy nenajdeme, čumák je otevřený. Pod ním se nachází dvojce kulatých světel, záď je vyšperkovaná integrovaným spoilerem a do boků byly vyraženy chladící otvory. Na zádi nalezneme také klasická světla ve stylu Thunderbird. Jedná se prostě o klasický vůz, ze kterého budou všichni paf.

A cena? Ta zatím není známá, protože auto půjde do aukce. Ta proběhne V Austinu 12.-13. Prosince 2014. Takže co jdete do toho?