Lamborghini se chystá na premiéru svého vůbec prvního SUV. Musí však nyní řešit jeden malý problém, kterým jsou uniklé fotografie interiéru této novinky.

Novinka byla představena coby koncept již před pěti lety a od té doby na něm společnost velmi usilovně pracovala. Oficiální premiéra novinky by se měla uskutečnit ještě tento rok a to 4. prosince. Pokud jste však zvědaví, nemusíte čekat tak dlouho. Stačí se jen podívat na uniklé snímky interiéru tohoto automobilu, který vypadá skutečně dobře. Na první pohled je však u něj patrná inspirace Ingolstadtem.

Lamborghini očividně načerpalo inspiraci u Audi a taktéž vsadilo na dvojici velkých displejů, které se nalézají na středovém panelu hned pod sebou. Takto řešený systém komunikace infotainmentu s řidičem známe například z Audi A8 či A7.

Na středové konzoli najdeme také ovladač ANIMA, který je vlastně pouhým přepínačem jízdních režimů automobilu. Ten si tak můžeme nastavit například na podmínky ve sněhu, v písku či v terénu. Sedadla vozu zaujmou ne příliš tlustými opěrkami a velmi povedeným bočním vedením. Středová konzole nabízí také čistý pragmatismus. Ten se zde představuje v podobě dvojice stojanů na pití a také otvoru pro uložení nejrůznějších drobností. Interiér je však dosti agresivní, za což mohou ostré hrany větracích výdechů a dalších detailů.

Exteriér novinky je na snímcích stále zakryt kamufláží. Ovšem společnost potvrdila, že podoba noviny se jen v nepatrném liší od konceptu, který byl představen v roce 2012. Pod kapotou vozu bude pracovat dvakrát přeplovaný čtyřlitrová osmiválce o výkonu 650 koňských sil. Motorová paleta však bude postupně, více rozmanitější a nejspíše nabídne i plug-in hybrid či elektrický pohon. Základem bude platforma MLB, která je základem pro Bentaygu, Cayene či Q7.