Představení konceptu před premiérou nového modelu je u Škoda Auto celkem standardní praktikou. Nově představila Vision E, který by měl představovat čistě elektrický automobil se samostatnými sedadly a velkým zavazadelníkem. 

Novinka se představí na autosalonu v Šanghaji. My jsme si mohli prohlédnout již skici tohoto konceptu a nyní byly odhaleny i skici interiéru tohoto vozidla. Ten bude dle nákresů velice futuristický a tak trochu bude připomínat i-cocpit, který představil Peugeot.

Samotnou kabinu nelze přirovnat k žádnému dosud existujícímu interiéru od Škody ani od Volkswagenu, vše je naprosto jiné. Palubní deska je orientována horizontálně a zahrnuje centrální dotykový displej, na kterém jsou k dispozici všechny potřebné informace a ovladače celého automobilu, včetně Škoda Connect.

Kabina však nabízí ještě další obrazovky. Svůj vlastní displej má totiž řidič i všichni cestující, kteří tak mají pohodlný přístup k informacím i zábavním funkcím. Spolujezdec najde svůj monitor na vrchu palubní desky, zatímco pasažéři vzadu mají své osobní displeje umístěné v opěradlech sedadel řidiče a spolujezdce. Ovládání těchto systémů probíhá z loketní opěrky, zatímco cestující vzadu jej naleznou mezi sedadly. Vychytávkou je také phonebox umístěný ve výplni dveří, ve kterém lze dobíjet mobilní telefony.

Velkou zajímavostí jsou také sedadla vozu. Celkem jich napočítáte čtyři a každé z nich je umístěné trochu výše, aby byl výhled z vozu co nejlepší. Navíc se automaticky pootáčejí, což usnadňuje výstup a nástup do automobilu. Při autonomní jízdě se navíc sklápí do komfortní polohy a řidič tak má mnohem více prostoru. Toho je však v automobilu až až nejen díky platformě MEB s bateriemi v podlaze. Automobilka díky tomu postrádá klasický středový tunel, díky čemuž nabízí skutečně velké množství prostoru.