Alfa Romeo chystá něco opravdu velkého, co posune vnímání této značky, na zcela novou úroveň. Tento nový projekt Alfy, ve kterém bude doslova měnit svou tvář, bude zahájen zcela novým modelem, který prozradí, jakou podobu tato tvář bude mít, a my už teď víme, že bude hodně agresivní a nespoutaná.

24. červen bude den, kdy Alfa začne s proměnou, tedy odhalí zcela nový model, který se řadí do prémiové střední třídy. Tento vysoce utajovaný model, který má být nástupcem modelu 159, má uchvátit nejen emotivním designem, ale také přechodem na novou platformu s pohonem zadních kol, bez niž se mezi prestižními značkami dnes již nikdo neobejde.

1

V duchu tohoto vozu by se pak měly nést i další modely, které tato automobilka vyprodukuje, a pokud budou vypadat tak, jak tvrdí předběžné odhady, máme se na co těšit. S tímto modelem v této třídě však automaticky naskakuje problém, jak si vůz poradí se svým největším konkurentem BMW řady 3, které je jakýmsi extraktem sportovního sedanu střední třídy. Alfa bude mít za úkol postavit se tomuto vozu čelem a minimálně se mu vyrovnat, nejlépe však jej předčit, a to nebude vůbec jednoduché.

02_54039d10c7ff0

Podle dostupných zpráv však Alfa nechce nic ponechat náhodě a nový vůz, u kterého je prozatím spekulováno o jméně Giulia, bude vyrábět také ve sportovní verzi. Ten by měl dostat motor V6 o objemu 3.0 litru, přeplňovaný dvěma turby. Tento motor byl vyvinut u Ferrari a momentálně jej můžeme nalézt v Maserati Ghibili, nebo Quatroporte. Motor by měl být v případě Alfy naladěn na výkon 354 kW.

03_54039d114c764

Zahájení prodeje vozu je plánováno na letošní léto a Alfa tak bude mít v letošním roce co nabízet, protože kromě tohoto modelu, půjde do prodeje také kupé 4C a čerstvě představené 4C Spider. Tím hlavním však bude opravdu ostrý sedan.