V těchto dnech je to přesně rok od nehody asi nejslavnějšího automobilového jezdce současnosti. Michael zůstal fenoménem i po ukončení své závodní kariéry a letos se stal dokonce nejvyhledávanějším sportovcem roku. Tato statistika je však trochu smutná, protože lidé se hlavně zajímají o jeho stav.

Před rokem měl totiž Michael vážnou nehodu při sjezdování na lyžích, která se stala 29. prosince roku 2013 ve francouzském Méribelu, kde má závodník chatu. Michael jel za dcerou svého kamaráda, která upadla mimo sjezdovku, cestou však najel na kámen, který ho vymrštil do vzduchu a při pádu na zem narazil hlavou do dalšího kamene.

535840

Při transportu do nemocnice s lékaři ještě komunikoval, ale později upadl do kómatu. Převezen byl nakonec do nemocnice v Grenoblu, kde se podrobil několika operacím. Z kómatu se začal probouzet až koncem dubna a poté byl převezen na kliniku v Lausanne, kde se začal podrobovat rehabilitaci. Začátkem září byl úspěšný pilot převezen do domácího léčení, kvůli čemu prý údajně Schumacherovi výrazně upravili svou rezidenci.

3-36b516e6bb756f738a6b86e30566576252fd6205

Od té doby, nemáme o Michaelovi téměř žádné informace. V listopadu jeho žena prohlásila, že dělá přiměřené pokroky vzhledem k vážnosti svého zranění. Neoficiální zprávy hovoří o tom, že je Michael stále upoutaný na vozík a má problémy s pamětí. Další vývoj stavu se zatím nedokáží odhadnout ani lékaři, protože při tomto zranění je vývoj vždy neurčitý a neodhadnutelný. Momentálně nám tedy nezbývá než doufat, že se vše vrátí v co nejkratší době.

620_52c12397658dd