Půjdeme rovnou k věci, skvělou volbou pro domácí mytí, a to nejen auta, jsou rozhodně tlakové myčky. Díky vysokému tlaku a vhodným tryskám s nimi auto vyčistíte rychle a precizně. Oproti použití zahradní hadice také ušetříte až šestinásobek spotřebované vody. Aby auto bylo dobře umyté, čistěte jej od spodu. Vždy tak uvidíte, kde jste již tryskou čistili, takže nevynecháte žádné místo. Oplach se provádí shora dolů. Dejte také pozor na to, aby lak přišel do kontaktu pouze s tryskou plochou a nikoliv rotující. Rotační tryska je vhodná pro usazené nečistoty například na discích kol. Základem pro dobré čištění je ale samozřejmě i volba správného tlaku. Nejste si jistí? Pak pro vás máme tip i na tlakovou myčku, která vám usnadní práci, a to nejen při mytí auta.

Kärcher K 5 Power Control pracuje s tlakem až 145 barů, nad kterými budete mít díky chytré aplikaci v telefonu ještě lepší kontrolu. Snadno s ní s příslušným tlakem můžete umýt auto, motorku, kolo, ale i očistit dlažbu okolo domu, fasádu, kamennou zídku, chodníčky na zahradě, nebo dokonce dřevěnou verandu. Když si nebudete vědět rady s úrovní tlaku, pomůže vám chytrá aplikace Kärcher Home & Garden ve vašem telefonu, ve které najdete praktické tipy, triky a možnosti nastavení při čištění v různých situacích a na různých objektech a površích. Pomůže vám i s prvním nastavením myčky i následnou údržbou.

Tlaková myčka je vybavena vysokotlakou pistolí G 160 Q Power Control a rotační tryskou. Mezi další vybavení patří čisticí systém Plug ‚n‘ Clean pro rychlou a čistou výměnu čisticího prostředku, vysoce kvalitní hliníková teleskopická rukojeť pro pohodlnou přepravu a skladování, systém Quick Connect pro snadné a časově úsporné připojení a odpojení vysokotlaké hadice a pistole, parkovací polohu a snadno přístupné příslušenství.

Více informací o pomocnících Kärcher naleznete na www.karcher.cz.